Öne Çıkanlar tarım Adilcevaz besi sığırı yetiştiriciliği fındık fiyatları arttı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Bağımsız Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk iddialarının tesadüfen, sürpriz bir şekilde ortaya çıkmadığını söyledi. Yolsuzluğun, iktidar sahiplerinin üç dönem peş peşe iktidara gelmenin verdiği kibirle; ortak akıldan, kendilerini iktidara taşıyan demokratik değerlerden ve kazanımlardan hızla uzaklaşmalarının, keyfi yönetim tarzının, yönetimde yozlaşmanın doğal bir sonucu olduğunu dile getiren Yıldırım, iktidar sahiplerinin güç sarhoşluğuna kapıldığını, şeffaflıktan ve hesap verebilirlikten uzaklaştığını vurguladı.

İktidarın yolsuzluk soruşturmalarının üzerini örttüğünü, komplolara sığındığını, yolsuzluklardan rahatsız olan kesimleri ve muhalif tutum takınanları ihanetle suçladığını, düşman ilan ettiğini anlatan Yıldırım, illa bir ihanet aranıyorsa çözüm süreci yol haritasını TBMM’den ve milletten gizleyenlere bakmak gerektiğini ifade etti.

Zaman Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın, gazetede çıkan haber ve kendisine ait olmayan iki köşe yazısı gerekçe gösterilerek gözaltına alınmasıyla ilgili Yıldırım, "Yeni Türkiye artık gazete haberlerinden, dizilerden terör örgütü çıkaran ülke. İnsanların yazdıklarından, gazete haberlerinden, bir senaryodan, bir diziden veya iki köşe yazısından terör örgütü bağlantısı kurmaya çalışıyorlar. Bunlar akılla, mantıkla, demokrasiyle izah edilemeyecek bir garabet. Türkiye bunları hak etmiyor. İktidar partisi akılları başlarına toplamazsa, Türkiye'yi bu tür daha çok gözaltı ve tutuklamalar bekliyor maalesef." şeklinde konuştu.

İktidarın hedefinin basını, dolayısıyla muhalefeti susturmak olduğunu belirten Yıldırım, "Bugün iktidar, yalanları ve oluşturmaya çalıştıkları 'parti devletleri' ortaya çıkmasın diye insanları, sivil toplumu, muhalefet partilerini ve basını susturma çabası içindedir. Türkiye'de bugün demokrasi işgal altındadır. Unutmayalım, başkalarının hürriyeti kısıtlanırken ses çıkarmaktan korkanlar, günü geldiğinde kendi hürriyetlerini de kaybedeceklerdir. Kendi hürriyetimizi ancak başkalarınınkine sahip çıkarak koruyabiliriz." dedi.

16 yaşındaki lise öğrencisinin cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmasıyla ilgili ise Yıldırım, "Bu daha çocuk. Ben buradan vicdanlarınıza sesleniyorum; bunun bir gün sizin çocuğunuzun başına gelmeyeceğinden nasıl emin olabilirsiniz? Türkiye Cumhuriyeti tarihi, darbe dönemleri dışında, böyle bir döneme şahit oldu mu? Bunlar tek parti dönemini mumla aratır hale gelmedi mi? Türkiye iyi yönetilememektedir. Bu iktidar, ilk 2 döneminde yaptığı ne kadar iyi şey varsa, 3. döneminde yıkmıştır. Seçimler yaklaşmaktadır; bu iktidara, yolsuzluklara, yağmaya, tek adam rejimine, parti devletine dur demenin vakti gelmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in, partiden istifa eden milletvekillerine yönelik kullandığı 'tuzluk' ifadesi ile ilgili olarak da Yıldırım, "Milletvekilinin görevi sadece liderinin söylediği her şeye tamam demek midir, hiç aykırı fikri olamaz mı? Bu tür ifadeleri kullanan milletvekillerine hatırlatmak isterim; bunlardan hangisi, 17 Aralık soruşturmasına karşı açıklama yaptı? Kur'an'la, dinle alay edilirken bir tek kelime etmeyenlere bu nitelemeyi iade ediyorum. Zamanla armut dahi olgunlaşıyor ama bazı milletvekillerinin nedense üslubunda hiç bir değişiklik olmuyor. Burada armuda hakaret etmemek lazım o da bir nimettir ama kimilerinde onun ilk hecesi bulunmamaktadır." diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi