Öne Çıkanlar lavanta interfresh hatay tarım fuarı hünnap meyvesi çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, hükümetin kırmızı bülten çıkararak Fethullah Gülen Hocaefendi’yi ABD’den istenmesinin 2015 seçimlerinde kullanmak için hazırlanan yeni bir algı operasyonu olduğunu söyledi. Yılmaz, Türkiye’de adil bir yargının olmadığını, adalete kimsenin güvenmediğini ve hukukun çiğnendiğini sağır sultanın bile bildiğini ifade etti.

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının yıl dönümünde memleketi Afyonkarahisar'da basınla bir araya gelen Yılmaz, son zorlamayla, baskıyla, tehdit ve şantajla Fethullah Gülen Hocaefendi hakkındaki yakalama kararını çıkararak yeni gündem oluşturma çabalarını 'kara mizah örneği' olarak değerlendirdi. Yılmaz, "2015 yılında yapılacak seçimlerde, kamuoyunu buna göre yönlendirerek, yeni bir oy devşirmeye gidilecek." dedi.

“Şu ana kadar yurt dışında birçok insanın aranması, bulunması teslim edilmesi gerekirken her şey bitti de Fehhullah Gülen Hocaefendi hakkında çıkartılmış olan kararın icra noktasına mı geçildi?” diye soran Yılmaz, şunları ifade etti: “Yeni bir mağduriyet, yeni bir kamuoyu oluşturma, yeni bir anlayış sergileyeme çalışılacak. Kamuoyunda ‘Bu paralel yapının arkasında üçüncü bir göz var bu kadar pervasızca hareket edemezlerdi’ noktasında ki olguyu ‘Bunların arkasında ABD var’ demeye getirecekler. ‘İşte biz kanunlar gereği Hocaefenin yakalanması noktasında mahkeme kararını çıkarttık. Kırmızı bülten çıkarttık ABD’den istedik ancak vermedi. ‘Demek ki bunların arkasında ABD var’ şeklinde anlayışıyla bu algıyı seçimlerde kullanmak istiyorlar. Ancak, ABD Türkiye’yi Türkiye’deki hukuk garabetlerini biliyor. Dün düşman ilan edilenlerle nasıl dost ilan edildiğini, dün dost olanların nasıl düşman ilan edildiğini ABD’de çok iyi biliyor. Tüm dünya biliyor. Bizimkiler herkesi kör herkesi sağır ve herkesi dilsiz zannediyorlar.”

“KIRMIZI KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARSALARDA ONLAR GİTME DİYECEKLER”

Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Türkiye’de adil bir yargılanma olmadığını, güdümlü bir yargılanma olduğunu yargının ne kadar sulandırıldığını, yaşanan hukuk garabetlerini herkesin bilindiğini kaydetti. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de adil bir yargılanma olacağını bilmiş olsa inanıyorum ki Hocafendi orada bir gün bile durmaz, ‘Madem ki Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerini benim ifademe bilgi vermeme ihtiyacı var’ der ve kırmızı bülten çıkarmadan gelir. Ama Türkiye’de adil bir yargı yok, adalete kimse güvenmiyor. Yargının, adaletin olmadığını, çiğnendiğini, hukukun çiğnendiğini sağır sultan bile biliyor. ABD, İngiltere, Mısır, Rusya biliyor. ABD’de adil bir yargılanmanın olmadığını biliyor. Kırmızı bülten değil kırmızı kırmızı bültenler çıkartsa da belki Hocaefendi gitse de onlar gitme diyecekler.”
“Bu manada Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Türkiye’de adil bir yargılama olduğuna inansa yarın özel bir jetle Türkiye’ye gelerek ‘Ben geldim ey hakimler ey savcılar’ der. ‘Ne soracaksanız buradayım ülkem için buradayım der ifadesini verir” diyen Yılmaz, “Ancak adil bir yargılanma olduğuna ben şahsen inanmıyorum, kimse de inanmıyor. Dünyada buna inanmıyor. Türkiye’de yaşanan hukuk garabetleriyle bizi dünyaya rezil ettiklerinin farkında bile değil bunlar. Türkiye hak, hukuk noktasında olması gereken yere taşınsın. Yurt dışında aranan bir Allah’ın kulu kalmaz gelir, Türk adaletine teslim olur. Bunlara Hocaefendi de dahil.” şeklinde konuştu.

“17-25 ARALIK'I UNUTTURMAYACAĞIZ”

MHP olarak 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluğunu unutmadıklarını, ifade eden Yılmaz, unutmak isteyenlere de fırsat vermeyeceklerini kaydetti. 17 Aralık’ın yıl dönümüzde tüm kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştıklarını ifade eden Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Ya bu 4 bakan, yolsuzluk ta, hırsızlıkta adı geçen herkes Türk adaletine teslim olur, aklanırlar, gelirler. Yoksa biz bunu sloganlaştırdığımız üzere kokartlarımızla pankartlarımızla ve faaliyetlerimizle, konferanslarımızla tüm halkla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu sene böyle bir kokart hazırladık ve gerçekten AKP’nin rüşvet olayına karışmış, yolsuzluk olayına karışmış bütün vekillerinin, bütün yöneticilerinin boynuna asılmış olan yaftanın işaretidir. Bunları keşke farklı rozetle çıkmış olsaydık. Milletim adına, değerlerim adına, kutsallarım adına üzülüyorum. Utanç duyuyorum. Böyle bir yönetimle yönetilmek olmaktan hırsızın korunduğu, hırsızın kollandığı bir anlayışla idare edilmekten gerçekten utanç duyuyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi