Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir tarım papaz erik fidanı fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi tamamlandı
Amasya, Tokat, Çorum, Samsun, Sivas ve Kayseri'nin çalışma alanını oluşturduğu projede, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ilgili birimleri ortak çalıştı.

Yerel halkın katılımıyla 2004 yılında başlayan proje, yoğun çalışmalar sonucunda 2012 yılında tamamlandı. Resmi açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Aralıkta yapacağı proje 45 milyon dolara mal oldu. Projenin hedefleri şöyle:

"Havzadaki doğal kaynakların korunması, iyileştirilmesi ve doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimi, kırsal kesimde yaşayan halka gelir getirici faaliyetler kazandırılarak, aile bütçelerine ek gelir elde etmeleri sağlanması, havza rehabilitasyonunda bütüncül yaklaşımın getirilmesi, alt ve üst havzalarda entegrasyonun sağlanması, hayvansal gübre yönetiminin kurulması, su kirliliğinin azaltılması ve izlenmesi. Kırsal alanda fakirliğin azaltılması, aşağı havzalarda tarımsal, hayvansal ve su kirliliğinin azaltılması."

Diğer yandan proje kapsamında şimdiye kadar 187 bin 870 dekar alanda erozyon kontrolü tesisi, 55 bin 250 dekar alanda mera ıslahı, 10 bin 370 dekar alanda rehabilitasyon, 22 bin 640 dekar alanda nadas azaltma, 10 bin 380 dekar alanda yem bitkisi üretimi, 384 ünite güneş enerjili su ısıtma sistemi kurulması, 125 ünite arıcılık, 381 adet çiftlik, hane ve merkez tipi gübre depoları yapılması, 89 adet su kalitesi izleme ve ölçüm istasyonunun kurulması gibi faaliyetler de gerçekleştirildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı