Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Bağ ve Fındıkta 5 Yıllık Entegre Mücadele Projesi
Projenin uygulandığı Karasu ve köylerinde çiftçilerle eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, EM’nin faydaları ve hastalık zararlılarla nasıl mücadele edileceği slayt ve sunularla anlatıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitimler bitkinin fenolojisine göre arazide uygulamalı olarak devam ediyor. Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin, projedeki amacını, “Üreticilerde çevre bilinci oluşturmak, tarladan sofraya güvenilir gıda arzı için çevre sağlığı ve insan sağlığı esas alınarak, üreticilerin hastalıkları, zararlıları, yabancı otları ve doğal düşmanları tanıma ve mücadeleye karar verme kabiliyetlerini geliştirmek” olarak açıkladı.

Üreticilerin ayrıntılı ve uygulamalı olarak ilaç hazırlama, kalibrasyon ve ilaçlama gibi konularda eğitime tabi tutulacağını aktaran Keskin, eğitimlere katılan üreticilere İlçe Müdürlüğü tarafından uygulayıcı belgeleri verileceğini söyledi.
 
Her üreticinin, teknik elemanların lüzum görmesi halinde reçete ile pestisit alarak Üretici Kayıt Defterini dolduracağını anlatan Keskin, “Entegre Mücadele Projesi uygulayan başarılı üreticilere Entegre Mücadele belgesi verilecektir” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı