Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları meyve ağacı budama tarım

Bu haber kez okundu.

Batman Çayı Islah Projesi'nin temeli atıldı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Terörün, şiddetin hiç kimseye bir faydası yok, biz bu bölgenin sorunlarını kökünden çözmek için ilk günden beri çalışıyoruz, biraz insafı olan bizim bu çabalarımızı takdir eder.” dedi.

        Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, beraberinde DSİ Genel Müdür Vekili Cüneyt Gerek ile beraber memleketi Batman’a gelerek, 56 milyon TL’lik Batman Çayı Islah Projesi'nin temelini attı. Batman Havalimanı otoparkında gerçekleşen temel atma törenine AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Belediye Başkanvekili Serhat Temel, Batman Valisi Yılmaz Arslan ve kurum müdürlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

        Temel atma töreninde konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bölgede yapılan yatırımların terör örgütü PKK tarafında sabote edilmesini eleştirdi. Araçlar yakıldığı için çalışmaları duran Kantar Köprüsü'ne değinen Bakan Şimşek, “Kantar Köprüsü'ne niye karşı çıkılır ben bilmiyorum. Orada önemli bir makine vardı, temel atmada kullanılan bir makineydi. Bu makineler yakıldı. Köylülerin 10-15 dakikada gelebileceği bir projeyi hayata geçirmeye çalışırken, 80 kilometrelik yolu kat etmelerini tarihe gömecekken, bu projeye bir saldırı oldu. Terörün, şiddetin hiç kimseye bir faydası yok, biz bu bölgenin sorunlarını kökünden çözmek için ilk günden beri çalışıyoruz.” diye konuştu.

        Bölgenin sorunlarını kökünden çözmek için hükümet olarak ilk günden beri çalıştıklarını belirten Bakan Şimşek, konuşmasında şunları dile getirdi: “Biz sorunu, sadece bir ekonomik sorun olarak görmüyoruz, sorunu, sadece bir güvenlik sorunu olarak görmüyoruz. Kürt sorununu, kardeşlik içinde çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim programda ileri demokrasi için yapacağımız işler var. Biz ülkemizi bir bütün olarak, Batmanımızı, bölgemizi, ülkemizin tamamını büyütmek için istikrarlı bir şekilde huzurlu ve barış içerisinde daha ileri noktalara götürmek için hep beraber çalışacağız. Kantar Köprüsü 50 yıldır konuşulmuş ama yapılmamıştı. Para hazır bekliyor, bağlantı yolları neredeyse tamamlandı ama köprünün kendisi aksıyor, niye? Çünkü yakılan makinenin yerine yenisi aranıyor. İşte ben bunu sizin vicdanınıza, size havale ediyorum. Biraz insafı olan, bizim bu çabalarımızı takdir eder.” şeklinde konuştu.

        Konuşma sonrasında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, DSİ Genel Müdür Vekili Cüneyt Gerek, AK Parti Miletvekili Ziver Özdemir, Batman Valisi Yılmaz Arslan ve Batman Belediye Başkanvekili Serhat Temel, Batman Barajı yanında bulunan tarihi Malabadi köprüsünden başlayarak Ilısu Barajı'nın maksimum su kotuna kadar devam eden arazi ve yerleşim yerlerinin taşkından korunması ve yaklaşık 2 bin hektar arazinin tarıma kazandırılması amacı ile inşa edilecek, 56 milyon TL’ye mal olacak Batman Çayı Islah Projesi'nin temelini attı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı