Öne Çıkanlar gtb çit mazı fidanı dikimi oya ağacı fidanı manisa kırsal kalkınma yatırımları

Bu haber kez okundu.

Bozkırın ortasında Avrupa standartlarında hayvan ve tohumculuk çiftliği
KIRŞEHİR (CİHAN)- İlci Holding, fiyat artışı ve ithalatlarla gündeme gelen, özellikle yatırımcıların geri durduğu hayvancılık alanına yönelerek Kırşehir Çiçekdağı`nda 17 bin dekarlık alana ileri tarım ve hayvancılık çiftliği kurdu. Geleneksel lezzeti, yaptığı araştırma ve çalışmalar sonrası organik tarıma dayalı entegre çiftliğinde kurduğu süt üretimi ve süt işleme tesisi ile yakalayan İlci Holding`in aynı markalı süt ve süt ürünleri de raflarda yerini aldı.

Avrupa standartlarında yapılan üretimleri yerinden incelemek üzere hayvan çiftliğine protokol üyeleri e yatırımcı iş adamları çıkarma yaptı. Çiftliğe, Kırşehir Valisi Mehmet Ufuk Erden, Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, TSO Başkanı Müfit Göçen, İlci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim İlci ve çok sayıda yatırımcı iş adamı katıldı. Programda konuşan İlci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim İlci, fiyat artışı ve ithalatlarla gündeme gelmesi nedeniyle yatırımcıların geri durduğu hayvancılık alanına yatırım yapılmasının tercih edildiği belirtildi.

"HAYVANSAL ATIKLARDAN ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ"
Çiftlik hakkında bilgiler veren İlci, "Çiçekdağı`nda kurduğumuz tesisin en büyük özelliklerinden biri de çiftlik alanı içerisinde kurmuş olduğumuz Bio-gaz tesisi ile kendi elektrik ihtiyacının büyük bir bölümünü hayvansal atıklardan karşılaması. Böylece hayvansal atıkların çevreye verdiği zararın önlenmesinin yanı sıra yüksek verimli gübreleri de kendi bünyemizde İlci Tarım`a çok önemli bir ekonomik güç kazandırıyor." dedi.

"60 BİN LİTRE SÜT İŞLEME KAPASİTESİNE SAHİP TESİS YAPTIK"
`Geleneksel Lezzeti` üretim hedefi olarak benimsediklerini belirten İlci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim İlci, hayvanlarını geniş arazisinde otlatıldığını ve tarımsal sahada ürettiği kaliteli doğal yemlerle besleyerek elde ettikleri sütü, soğuk zincir vasıtasıyla sağlıklı şekilde fabrikaya ulaştırdıklarını anlattı.
İlci, "Günlük 60 bin litre süt işleme kapasitesi ve son teknoloji yüksek hijyen ve havalandırma sistemine sahip üretim tesisinde, uzman biyolog ve kimyagerler tarafından ileri laboratuar tekniklerini kullanıyoruz. Ürüne yönelik oluşturulan sürekli inceleme, kontrol ve Ar-ge çalışmalarıyla belirlenen ilkeler doğrultusunda yüksek kalitede, ulusal ve uluslararası standartlarda üretim yapıyoruz. Sütçülüğün yanı sıra hayvancılık ve tohumculuk alanında da önemli yatırımlar yaptıklarını belirten, İlci, "Damızlık Süt Sığırcılığında ilk etapta 1.600 büyükbaş sağmal kapasiteli olmak üzere toplam 3360 adet büyükbaş hayvan varlığına ulaşılmış olup bu proje en son teknolojilerin kullanımıyla gerçekleştirilmiştir. Yapılan planlama doğrultusunda, önümüzdeki yıl bu kapasitenin 3 bin sağmal sığır olmak üzere toplamda 6 bin 300 büyükbaşa çıkarılacaktır." ifadelerini kullandı.

İlci, bünyelerinde damızlık koyun ve sulu tarım yaptıklarını da sözlerine ekledi. Ziyaret esnasında konuşan Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, bu tür yatırımların bölgede artarak devam edeceğini anlattı.
Milletvekili Abdullah Çalışkan ise bu tür yatırımların bölge ekonomisine büyük desteği olacağını ifade etti.
Son olarak konuşan Kırşehir Valisi Mehmet Ufuk Erden, yatırımlardan dolayı İlci Holding’e teşekkür etti.
Vali Erden, bu yatımları sırayla deva edeceğini ve bölgedeki insan göçünün biteceğini iddia etti.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri çiftlik de gezerek süt fabrikasını tohumculuk alanını ve hayvanları inceledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,