24 Haziran 2017 Cumartesi

Büyükşehir’den Demirci’de tarıma büyük destek

EKİM AYINDA BADEM FİDANI DAĞITIMININ ARDINDAN BU KEZ DE 33 ÜRETİCİYE TOPLAM 3 BİN 500 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITTI. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN

10 Kasım 2016 Perşembe 17:37
Bu haber 1157 kez okundu
Büyükşehir’den Demirci’de tarıma büyük destek
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Hünnap Yetiştiriciliğinin desteklenmesi noktasında Demircili üreticilere hünnap fidanı dağıtan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ekim ayında badem fidanı dağıtımının ardından bu kez de 33 üreticiye toplam 3 bin 500 adet ceviz fidanı dağıttı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, üreticinin desteklenmesinin yanı sıra Demirci’yi tarımın başkenti yapacak projeler geliştireceklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı destekleme projeleri Demirci ilçesinde de hızla devam ediyor. Daha önce ilçenin en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi olan Hünnap fidanını üreticilere dağıtan Büyükşehir, Ekim ayında da yine Demircili üreticilere 700 adet badem fidanı dağıtmıştı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçede bu kez 33 üreticiye toplam 3 bin 500 adet ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirdi. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca gerçekleştirilen fidan dağıtımına Demirci Belediyesi eski Başkanı Mehmet Babayiğit, Meclis Üyeleri Hüseyin Akkurt, Kemal Korkmaz, Ahmet Özaşıcı, Ramazan Çalı, Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım Aysan katıldı.

“Demirci için projeler devam edecek”

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce gönderilen fidanları protokol üyelerinin elinden alan Demircili üreticiler, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. İlçenin tarımsal gelişimine katkı sağlamak adına desteklerin devam edeceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hünnap ve badem fidanı dağıtımının ardından Demircili üreticilerimize bu kez de ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Tarım ve hayvancılık konusunda önemli olan, ancak yıllardır ihmal edilen Demirci’mizi tarımın başkenti yapmak için projeler geliştirmeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu vesileyle tüm Demircili kardeşlerime selamlarımı gönderirken, üreticilerimize de bereketli ve kazançlı günler diliyorum” diye konuştu.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV