Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları kredi borçları tarım

Bu haber kez okundu.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalınma Programı

(UNDP) ve Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) işbirliğiyle Diyarbakır, Batman ve Siirt'te yürütülen 37 milyon dolar bütçeli "Kırsal Kalkınma Projesi" kapsamında 2013 yılında yapılacak çalışmaların bütçesi belirlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Diyarbakır, Batman ve Siirt Kalkınma Projesi"nin bölgede 4 yıldır uygulandığını, bu sayede çiftçi eğitim ve öğretim, bilinçlendirme, altyapı, istihdam için kapasite oluşturma faaliyetleri ile alet ekipman alımı ve tarımsal üretim ve sulama ile ekonomik yatırım projeleri kapsamında katkı hibeleri sağlandığını söyledi.

Geçen yıl proje kapsamında ayrılan 5 milyon 8 bin dolar bütçe ile önemli proje ve hizmetler gerçekleştirildiğini ifade eden Atalar, bu yıl da yatırımların devam edeceğini söyledi.

-Bu yıl için planlanan projeler-

Atalar, bu yıl Diyarbakır için 2 milyon 660 bin dolarlık bütçe belirlendiğini, bu bütçe ile eğitim, altyapı, istihdam faaliyetlerinin sürdürüleceğini söyledi.


HABER KAYNAĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı