Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

'e-İçişleri' projesi ile 20 milyon TL tasarruf sağlanacak
İçişleri Bakanlığı bünyesinde uygulamaya konulan 'e-İçişleri Projesi Modül Yapısı' kapsamında 20 milyon TL tasarruf sağlanacak.

e-İçişleri Projesi, 2011’de değişen mevzuat ve gelişen ihtiyaçlar çerçevesinde 153 modüle ulaştı. Bunların 23 adedi ortak, 74 adedi merkez ve 49 adedi de taşra modüllerinden oluşuyor. İl Özel İdareleri Mali Yaşam Döngüsü'nün bütün unsurlarını içeren 9 adet modül ise 2012 proje planına dahil edildi. Proje sayesinde, bir yılda kağıt, zarf, toner, postalama maliyetlerinden yaklaşık olarak 20 milyon TL tasarruf edilebileceği hesap ediliyor. Ayrıca projenin diğer bakanlıklara bedelsiz olarak verilmesi ile kurumların yaklaşık olarak 120 milyon TL tasarruf edeceği değerlendiriliyor.
Projenin kullanımı ve üretilen evrakın güvenilirliğini sağlamak için, yaklaşık 35 bin kullanıcıya elektronik imza temini için TÜBİTAK ile anlaşma yapıldı. Bugün itibariyle başvuru sayısı 32 bin 922 olup 29 bin 158 kullanıcıya elektronik imzaları teslim edildi.

e-İçişleri Projesine ait kaynak kodları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bedelsiz olarak verildi. Projeye ait kaynak kodları, kamu yararı düşünülerek talepte bulunan bütün Kamu Kurum ve Kuruluşları ile paylaşılmaya devam edilecek. İçişleri Bakanlığı, Bilgi Toplumu Stratejisi Eylem Planı'nda yer verilen "Ortak Hizmetlerin Oluşturulması" kapsamında, Kalkınma Bakanlığı koordinesinde, resmi yazışmaların elektronik ortamda yürütülmesini sağlayacak ortak kurallar setinin geliştirilmesini amaçlayan e-Yazışma Projesinde aktif ve yönlendirici rol alıyor. Bunun sonucunda, bütün kamu kurumlarının elektronik ortamda yazışmasının önü açılmış olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,