Öne Çıkanlar interfresh fuar chicago borsası hatay tarım fuarı özel sektör teşvikleri bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

ETO Başkanı Karacan: Artık devletten destek isteyen projesini sunmak zorunda
ESKİŞEHİR (CİHAN)- Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun, ETO’nun yürüttüğü Gıda Sektöründe İzlenebilirliğe Uyum ve KOBİ’lerin Farkındalığının Artırılması Projesi hakkında bilgi almak üzere, ETO Başkanı Harun Karacan ile bir araya geldi.

ETO Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Başkan Yardımcısı Mustafa Önder, Yönetim Kurulu üyeleri Nuri Temizsoy ve Süleyman Kutlu da yer aldı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Harun Karacan, bugün devletten destek alabilmek için kurum ve kuruluşların proje sunması gerektiğini belirterek, “AB müzakere süreci ve Merkezi Finans İhale Birimi, Türkiye’ye proje yazma kültürünü getirdi. Bu konuda kapasite gelişimini sağladı. Kalkınma ajansları olsun, KOSGEB olsun, Tarım Bakanlığı gibi birçok kurum desteklerini projelere göre vermektedir. Artık devletten destek isteyen projesini sunmak zorunda. Eskişehir Ticaret Odası olarak, bu yöndeki çalışmaları titizlikle yürütüyoruz. Kurduğumuz Proje Destek Ofisi ile üyelerimizi bu konuda yüreklendirip yönlendiriyoruz." diye konuştu.

Yapılan çalışmalar sonucunda Eskişehir Ticaret Odası üyelerine kazanç sağlamaya devam ettiklerini belirten Karacan, "Üyelerimiz BEBKA’dan 8 milyon TL hibe kazandı. Bu çalışmalarımızın duyurulması ve farkındalığının artırılmasında, Eskişehir’deki basın kuruluşlarımızın da çok büyük katkıları ve destekleri oldu. Konunun takip edilmesi ve kamuoyuna iletilmesine hassasiyetle yaklaştılar. Ben ayrıca, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanımız Muhsin Altun’dan, Avrupa Birliği ile sürdürülebilirliğin devamı için basın mensuplarımıza ve medyaya yönelik projeler hazırlanmasını talep ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun ise Eskişehir’in her geçen gün kendisini yenileyen bir kent olduğunu belirterek, bu gelişimde ETO’nun enerjisinin de etkili olduğunu söyledi. Proje konusunda, Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin çok farklı çalışmaları olacağına dikkat çeken Altun, konu ile ilgili önümüzdeki günlerde sivil toplum diyaloğu ve tarım ile ilgili projelerin de ekleneceğine dikkat çekti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi