Öne Çıkanlar jakaranda fidanı lavanta bakan yardımcısı akif özkaldı fındık fiyatları arttı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Kandıra’ya İtalya modeli
Kocaeli’nde tarımsal sulama yöntemlerinin modernizasyonu projesi kapsamında proje ortaklarından oluşan ekip, sulama sistemlerini yerinde görmek için İtalya’ya gitti.
    ‘Kocaeli’nde Tarımsal Sulama Yöntemlerinin Modernizasyonu’ projesi kapsamında, proje temsilcileri, tarımsal sulama alanında yaşanan gelişmeleri yerinde görmek için İtalya’ya çalışma ziyaretinde bulundu.
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köye Hizmet Şube Müdürlüğü, Kandıra Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, Arıklar Sulama Birliği ortaklığıyla kazanılan Avrupa Birliği hibe projesi, Kandıra’da ekonomik bakımdan daha kazançlı ürünlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

İTALYA’NIN CHİETİ ŞEHRİNE GİDİLDİ
Proje temsilcileri; tarımsal faaliyet gösteren kurumları incelemek, tarımda uygulanan damla sulama yöntemleri hakkında bilgi edinmek ve farklı uygulamalarla ilgili gözlem yapmak amacıyla projenin yabancı ortağı olan Chieti Tarım, Sanayi ve Ticaret Odası’nın (Camera di Commercio, Industria, Artigianato, Agricoltura di Cheti) davetiyle İtalya’nın Chieti şehrine gitti. Ziyarette gerçekleştirilen toplantılarda, proje ile ilgili sunumlar yapılırken, proje ortakları ile gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan faaliyetler üzerinde bilgi alışverişi yapıldı.
    İtalya’ya yapılan çalışma ziyaretinde, Tarımsal Araştırma merkezi, Tarım Enstitüsü, tarım şirketleri ve seralar ziyaret edildi. Seralarda damla sulama ve üretim hakkında bilgi alındı.
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü koordinatörlüğü tarafından hazırlanan, Kocaeli’nde tarımsal sulama yöntemlerinin modernizasyonu projesi 400 proje arasından seçildi. Avrupa Birliği'nden 185 bin 193 Euro hibe alan proje 18 ayda tamamlanacak. Proje ile birlikte Kandıra Arıklar Gölet’inden su alan 14 köy ve 3 mahallede, ‘Damlama Sulama’ yönteminin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Bu yolla Tarla Bitkileri Yetiştiriciliği’nden, Bahçe Bitkileri (meyve ve sebze) yetiştiriciliğine geçilmesi sağlanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi