Öne Çıkanlar e-fidancim tarım fuarı tarım paulownia ağacı fidanı Polonya

Bu haber kez okundu.

Manavgat'ta Mango Yetiştiriciliği ile İlgili Alan Araştırması Yapılıyor
 Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilçede tropikal meyve yetiştirmek için saha araştırması yapıyor. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Birol Tuncel, Manavgat'ta tropikal meyve yetiştirmek için 4 ziraat mühendisi ile birlikte çalışma başlattıklarını söyledi.

Mango yetiştiriciliğine yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili Cihan'a bilgi veren Tuncel, ilçede tropikal meyve yetiştiriciliğine Manavgat Kaymakamlığı'nın destek verdiğini söyledi. İlk etapta anavatanı Hindistan olan mango meyvesini yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Tuncel, konu ile ilgili 4 ziraat mühendisinin ilçenin 78 köyünde saha, iklim, meyve türleri ve toprak analizi çalışması yaptığını kaydetti. Ziraat mühendislerinin raporları doğrultusunda Manavgat'ta mango yetiştiriciliğine başlayacaklarını belirten Tuncel, saha araştırması yanı sıra meteorolojik yağış istatistikleri ile ilgilide çalışma yaptıklarını ifade etti.

Tuncel, "İlçede tropikal meyve üretimine mango ile başlamak istiyoruz. Mango yetiştiriciliği ile geniş çaplı araştırmamız devam ediyor. Yabancı kaynaklardan araştırma yapıyoruz. Ziraat mühendislerimizin yaptıkları çalışma raporuna göre mango yetiştiriciliğine başlayacağız. diye konuştu.

Mangonun dünyada en çok sevilen meyveler arasında yer aldığını belirten Tuncel, meyvenin bünyesinde A, B ve C vitamini barındırdığını ve potasyum deposu olduğu için güçlü anti-oksidan özelliğine sahip olduğunu kaydetti. Tuncel, ayrıca, ilçede toplu örtü altı sebze üretiminde maliyeti düşürmeye yönelik proje çalışması yaptıklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,