Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

SERKA, hayvancılığa destek verecek
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), İktisadi Gelişme Mali Destek Programı-2 ile Örnek Kombine Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı olmak üzere iki program çağrısına çıktı. Programlar kapsamında girişimcilere 10 milyon 500 bin lira hibe desteği verileceği belirtildi.

SERKA, bu program ile ilk kez hayvancılığa destek vereceğini açıkladı. Hayvancılığa yönelik olarak başlatılan Örnek Kombine Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı, "Serhat illerinde kombine (etçil ve sütçül) hayvancılık faaliyeti için örnek teşkil edecek, sürdürülebilir ölçek büyüklüğüne sahip büyükbaş hayvancılık işletmelerinin yaygınlaştırılması yoluyla bölgenin büyükbaş hayvancılık sektörünün güçlendirilmesi, üretim kapasitesinin arttırılması ve bölgedeki büyükbaş hayvancılık işletmelerinin rekabet edebilirlik kapasitelerinin geliştirilmesi" amacıyla açıldığı iletildi.

Bu programa yönelik verilecek projelere, asgari 75 bin, azami 250 bin lira destek verilecek. 3 Şubat 2012 tarihinde sona erecek olan ve 5 milyon 250 bin lira bütçeli Örnek Kombine Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na gerçek kişiler ile KOBİ’ler başvurabilir.

Girişimciler, programlar ve başvurularla ilgili olarak www.serka.org.tr adresinde detaylı bilgi alabilirler.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı