Öne Çıkanlar chicago borsası özel sektör teşvikleri bakan yardımcısı akif özkaldı hatay tarım fuarı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Sivas'ta Köydes Projesi Çalışmaları Sürüyor
SİVAS (AA)- Açıklamada, Sivas'a 2010 ve 2011 yıllarında tahsis edilen ödenek miktarları, yol ve ulaşım, içme suyu ve tarımsal sulama alanında yapılan çalışmalar ve bu çalışmalardaki harcamalar hakkında bilgiler verildi.

Biten ve devam eden projeler ile ilgili de bilgiler aktarılan açıklamada, 2011 yılında tamamlanan çalışmalar ile ilgili şu bilgiler verildi:

"Köydes yatırım programında planlanan projelerden, yol ve ulaşım hizmetleri sektöründe 92 kilometre stabilize kaplama, 50 kilometre birinci kat asfalt sathi kaplama, 58 kilometre ikinci kat asfalt kaplama, 8 bin 500 metre kare köy içi yapımı ve 14 adet sanat yapısı tamamlanmıştır. Bu sektörde devam eden proje sayısı 116 adet olup, harcanan miktar ise 2 milyon 450 bin 706, 39 TL'dir. İçme suları sektöründe ise 14 adet köy tesisinin bakım onarımları yapılmış olup, sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulmuştur. Yine bu sektörde bir adet mezraamızın tesis geliştirilmesi tamamlanmış, 52 adet içme suyu projesi devam etmekte olup, 167 bin 262, 48 TL harcama yapılmıştır. Küçük ölçekli sulama projelerimizde ise toplam 3 adet proje bitirilmiş olup, sulanacak alan 27 hektardır. Bu projeden 54 çiftçi ailemiz faydalanacak olup, 11 adet projemiz devam etmektedir. Bu sektörde harcanan miktar ise 438 bin 59, 15 TL'dir. Köydes Projesi kapsamında 2011 yılında trafik işaret ve levhaları için 300 bin TL, sayısal harita için ise 150 bin TL ödenek ayrılmıştır. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi