Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

SODES, Selim’de 4 projeye 400 bin TL destek sağlayacak
Kars’ın Selim ilçesinde, 2012'de SODES programı kapsamında gerçekleştirilecek 4 projeye 400 bin TL destek sağlanacak.

Selim Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, desteklenecek projeler şöyle sıralandı: "'Hadi Çiçek Olalım', Selim Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülecek. Proje kapsamında, 20 köy okulunda okul öncesi eğitimi desteklemek üzere ana sınıflarının malzeme ve donatım ihtiyaçları karşılanacak.

‘Üniversiteli Olmak İstiyorum’, Selim Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nca yürütülecek proje kapsamında, ilçede ortaöğretim kurumları 12. sınıf öğrencileri arasından başarılı 50 öğrencinin üniversite hazırlık kursu, yol ve iaşe giderleri karşılanacak.

‘Yalnızlığa Uzanan Eller’ projesi kapsamında ise ilçe merkezinde ve köylerinde bakıma muhtaç yoksul ve kimsesiz 80 yaşlıya evde bakım hizmeti sunmak üzere, 5 kadın 5 erkek olmak üzere 10 kişiye eğitim verilerek, istihdamları sağlanacak.

‘Sahada Buluşalım’ projesini ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yürütecek ve ilçe merkezinde gençlerin spor yaparak zamanlarını değerlendirebilecekleri futbol, voleybol ve basketbol sahasının bulunacağı bir semt sahası oluşturulacak.

Bu arada, SODES Proje Ofisi'ndeki çalışanlara Kaymakam Mehmet Nebi Kaya başarı belgesi verdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı