Öne Çıkanlar ilaçlama uyarısı hatay tarım fuarı can erik

Bu haber kez okundu.

TKDK'dan 'Kanatlı Eti'ne büyük destek
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, bugüne kadar yatırımcılara 10 milyon TL’yi aşan hibe desteğinde bulunmak üzere sözleşme imzalandığını, 5 milyon TL’yi aşan hibe desteği için de sözleşme imzalama aşamasında olduklarını belirtti.

AB kırsal kalkınma desteklerini, üretici ve girişimcilerle buluşturan TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, kurumun 9. Başvuru Çağrı Dönemi (15 Şubat-15 Mart 2013) ile birlikte Samsun’da hibe desteği kapsamına giren 'Kanatlı Eti Üretimi' sektörüyle ilgili olarak, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Bülent Turan, 9. Başvuru Çağrı Dönemi ile birlikte Samsun’da kanatlı eti üretimine yönelik desteğin başladığını, bu başlık altında TKDK’ya proje sunan yatırımcılara yüzde 65’e varan oranlarda hibe desteği sağlayacaklarını belirtti. TKDK’nın, bu dönem toplam 236,4 milyon Avro tutarında hibe dağıtacağını söyleyen Turan, arzularının, Samsun’un bu desteklerden azami ölçülerde yararlanması olduğunu vurguladı.

TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü’nün, 45 uzman personeliyle başvuru sahiplerine her türlü desteği sağlayacağını belirten Turan, girişimcileri, 15 Şubat-15 Mart 2013 tarihleri arasında TKDK'ya proje sunmaya çağırdı.

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır da ilde kanatlı eti üretimine yönelik kapasite açığı olduğunu, bu nedenle TKDK’nın sektöre yönelik hibe desteklerinin bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti. İl genelinde, yatırım yapmayı düşünen girişimcileri TKDK’ya proje sunmaya çağıran Sinan Çakır, TKDK desteklerinin sanayinin ve kırsal alanların gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirtti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,