29 Haziran 2017 Perşembe

TKDK’den Arıcılık Projelerine Yüzde 50 Hibe Dekstek

Tarım sektörünün gelişmişlik düzeyinin ve kırsalda yaşayan nüfusun refah seviyesinin yükseltilmesi ve Türkiye'nin Avrupa Birliğine uyumunun sağlanması amacıyla kurulan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 6. Proje çağrısı kalemleri içerisinde yer alan arıcılık projelerine 10 bin ile 250 bin Euro arasında hibe desteği sağlıyor.

24 Mayıs 2012 Perşembe 11:09
Bu haber 15237 kez okundu
TKDK’den Arıcılık Projelerine Yüzde 50 Hibe Dekstek
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, Yozgat’ın arcılık konusunda küçümsenemeyecek bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bunun geliştirilmesi yönünde hazırlanacak projelere TKDK’nin hibe desteklerinin bulunduğunu söyledi. Yozgat il genelinde resmi rakam olarak 14 bin 725 kovan arı bulunduğunu belirten Büke, “TKDK’nin 6’ıncı proje çağrısı içerisinde yer alan arcılık konusunda, arıcılıkla ilgilenmek isteyen vatandaşlarımıza, kovan alımı, kovan ve çıta imalatı, ana arı üretimi, bal süzme, sabit karavan, bal depoları, bal paketleme tesisleri, aracılıkla alakalı yapılacak tesislerde kullanılacak ekipmanlara hibe desteği verilmektedir.

Hazırlanacak projelere yüzde 50 oranında 10 bin ile 250 bin Euro’ya kadar hibe desteği sağlanmaktadır. Biz özellikle ilimizde arcılık ve bal üzerine üretim yapan vatandaşlarımızın veya yapmak isteyenlerin Yozgat TKDK’ye gelerek bilgi almalarını ve proje hazırlamalarını istiyoruz” dedi.

Büke, arıcılık üzerine proje hazırlamak isteyen vatandaşların en az 60 saatlik aracılık kursu görmesi ve sertifikasının bulunması gerektiğini sözlerine ekledi.Haber Kaynağı:
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV