Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba vairo badem çeşidi şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Tokat Bağ Yaprağı İle Keşkeği Tescilleniyor
Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı İhsan Tunç, tarım kenti olan Tokat’ın ürünleri ile de değerlendirmek adına girişimlerde bulunduklarını kaydetti. Tokat’ta üzümden ziyade sadece bağ yaprağı için tevek dikerek bağcılık yapanların olduğuna dikkat Çeken Başkan Tunç, revaçta olan bağ yaprağına sahip çıkmak adına çalışma içerisinde olduklarını belirterek, “Tokat’ımızın yaprağını, bağ yaprağımızın tescillendirilmesi için girişimlerde bulunduk. Sayın valimizle görüşmelerimiz neticesinde bizlere bunu ‘tescillendirin’ demiş olması ile kendimize bunu görev addettik. Sanayi Ticaret İl Müdürümüz Halil İbrahim Yüksel’le görüşerek tescil için girişimlerimize başladık. Evraklarımızı hazırladık, Ankara’daki ilgili birime sunduk. Sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi.

Tokat ismi ile marka olan bağ yaprağının değerinin üzerine değer katmak için çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Tunç, “Tokat bağ yaprağının tescillenmesi ile bundan sonra Tokatlıdan habersiz Ege’deki üzüm yapraklarını ambalajlamak suretiyle üzerine de sahte bir şekilde Tokat yazarak göndermelerine müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Tokat Ekmekçiler ve Lokantacılar Odası Başkanı Bekir Yurtbay ise meşhur Tokat yemeklerinden keşkeğin tescillenmesi adına valilik ve üniversite ile istişare ederek çalışma yaptıklarını söyledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı