Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği destekleme Başbakan Binali Yıldırım karaman il özel idare

Bu haber kez okundu.

TZOB’den “Kardeşliği Güçlendirme” Projesi
ANKARA (ANKA) – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Ziraat Odaları’yla batıdaki odalar arasında “Kardeşliği Güçlendirme ve İşbirliği” projesi başlattı.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada, projeyle işbirliği, kaynaşma, bilgi alışverişi, teknoloji kullanımı ve tecrübe paylaşımı hedeflediklerini” belirterek, çiftçiye olduğu kadar ülke birlik ve beraberliğine de katkı sağlanacağını bildirdi. Bayraktar, ülke genelinde 738 Ziraat Odası bulunduğunu hatırlatarak, farklı coğrafi bölgelerde yer alan il düzeyindeki Ziraat Odaları’nın belli ölçütler dikkate alınarak “Kardeş Oda” olarak belirlendiğini açıkladı. Projenin, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarihinde ilk kez uygulandığının altını çizen Bayraktar, proje çerçevesinde yapılacak ziyaret ve incelemelerle odalar arasında güç birliği, işbirliği ve iletişimin pekişeceğini savundu.

Değişik yaşam biçimlerinin, bölgesel, yöresel farklıların yapılacak ziyaretlerle yerinde görülmesinin önemine de işaret eden Bayraktar, şunları ifade etti:

“Birbirinden kilometrelerce uzakta, ancak, üretim için alın teri döken, aynı sevinci ve kederi yaşayan üyelerimiz arasında bir köprü oluşturacağına inandığımız bu proje, hem ülkemiz barışına hem de üretim faaliyetlerine büyük katkı sağlayacaktır. Yunus Emre’nin ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım’ dizelerinde olduğu gibi, hem işlerimizi kolaylaştırmak hem de işbirliği ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla uygulamaya koyduğumuz proje, tecrübelerin karşılıklı paylaşılması açısından da çok büyük imkanlar oluşturacaktır. Bu değişik hayat tarzlarının, ülkemizdeki bu farklı desen ve mozaiğin aslında ülkemiz açısından ne büyük bir zenginlik olduğunun görülmesi açısından da projenin çok büyük değer taşıdığına inanıyorum.”

-İLK ZİYARETLER DİYARBAKIR-ANKARA ARASINDA YAPILDI-

Projenin uygulamasına, karşılıklı yapılan ziyaretlerle Diyarbakır ve Ankara Ziraat Odaları arasında başlandığını belirten Bayraktar, bu ziyaretlerin geri bildiriminin, birbirlerine misafir olan üyelerinin değerlendirmelerinin ne kadar doğru yolda bulunduklarını gösterdiğini de kaydetti.
Sonraki ziyaretlerin Afyon-Van, Konya-Trabzon, Sakarya-Şanlıurfa ve Uşak-Erzurum Odaları arasında ziyaret gerçekleştirileceğini aktaran Bayraktar, sonraki aylarda da 81 ilin odaları arasındaki temasların tamamlanacağını dile getirdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,