Öne Çıkanlar Adilcevaz kaçakçılık Gıda teknoloji dap desteği

Bu haber kez okundu.

Uzmandan Çiftçilere: AB Hibelerinden Birlik Oluşturarak Yararlanın
Avrupa Birliği (AB) hibelerinden bireysel olarak yararlanmanın çok zor olduğu, ancak birlik oluşturulduğunda bu hibelerden yararlanmanın mümkün olabildiği belirtildi.

Ankara'nın Polatlı İlçe Kent Konseyi ile Ziraat Odasının ortaklaşa düzenlediği Avrupa Birliği (AB) tarım hibelerinin anlatıldığı Kırsal Kalkınma Yardımlarının Desteklenmesi konulu seminere çiftçiler ilgi göstermedi.

13 Eylül Kültür Merkezi'nde yapılan seminerde, Hacettepe Üniversitesi Polatlı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dilek Güleç, çiftçilere AB'nin tarım hibeleri aracılığı ile sağladığı kırsal kalkınma yardımlarının desteklenmesi konusunda bilgi verdi.

Seminere, Kent Konseyi Başkanı Şaban Yılmaz, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Talay, Yukarı Sakarya Sulama Birliği Başkanı Ramazan Bilgiç, Ankara Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu, Türkiye Partisi Polatlı İlçe Başkanı Mithat Atak, Belediye Meclisi üyeleri ve Polatlılı çiftçiler katıldı.

"AB 2011-2017 YILLARINDA YÜZDE 50-75 HİBE YAPIYOR"

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dilek Güleç, AB hibelerinden bireysel olarak yararlanmanın çok zor olduğunu, ancak birlik oluşturulduğunda, bu hibelerden yararlanmanın mümkün olabildiğini söyledi. Güleç, "Avrupa Birliği (AB), 2011-2017 yılları arasında yüzde 50-75 oranlarında geri ödemesiz, yani hibe yapmaktadır. AB, kırsal alan kalkınması bakımından çeşitli faaliyetlerin yürütüldüğü ve yeni yaklaşımların sıkça uygulama alanına taşındığı bir birlik durumundadır. AB'de, kırsal alanların ve tarımsal üretim süreçlerinin bütüncül bir yaklaşımla geliştirilmesi için genel bütçeden büyük oranlarda pay ayrılmaya devam edilmektedir. Belirtilen amaca yönelik tahsis edilen Mali Kaynaklar ise çeşitli fonlar yardımıyla üye ve aday ülkelerin kullanımına sunulmaktadır. Bu kapsamda, 2007-2013 döneminde aday ülkelere, Üyelik Öncesi Destek Fonu (IPA)'nun Kırsal Kalkınma Bileşeni (IPARD) vasıtasıyla destek sağlanacaktır. " dedi.

Kent Konseyi Başkanı Şaban Yılmaz da konseylerinin kuruluşundan bugüne kadar şehirde eksikliğini hissettikleri pek çok konuda çalışma yürüttüğünü ve tüm sorunların çözümü için çaba sarf ettiklerini söyledi. Yılmaz, şöyle dedi:

"Polatlılı işletmecilerimiz, üreticilerimiz AB'nin sağladığı bu kırsal kalkınma fonlarından yararlanmalıdır. Polatlı çiftçisi, AB'nin sağladığı hibelerden yararlanmalıdır. " şeklinde konuştu.  


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı