Öne Çıkanlar kefir aa Gıda kapanış fiyatı tarım

Bu haber kez okundu.

Gılgamış Destanı’ndan yola çıkıp Antikoil üretti

Merkezi Aydın’da bulunan Ege’nin endemik bitkileri ile doğal ilaçlar üreten Türk İşadamları Projeleri (TİAP) Bilimsel Araştırmalar Merkezi Başkanı Hakan Başlık Gılgamış Destanı’ndan yola çıkarak hazırladıkları ‘Antikoil HBX-2371’ adlı ürünün pek çok hastalığa iyi geldiğini belirtti. Üzerinde 9 yıl çalıştıkları ürünün bilim ve tıp camiası tarafından yapılan pek çok deneyden de başarı ile geçtiğini kaydeden Başlık, kanser hastalığı başta olmak üzere, parkinson, alzheimer ve hepatit gibi çeşitli hastalıklara karşı hazırladıkları doğal ürünle mücadele edilebileceğini ileri sürdü.

Kainatın kuruluşundan bu yana bir çok medeniyete beşiklik etmiş Aydın ve çevresinin ikliminin yanı sıra endemik bitkileri ile de hayat veren bir coğrafya olduğunu kaydeden Hakan Başlık,”9 yıl önce Gılgamış Destanı’ndaki ‘Ab-ı Hayat’ söylemlerinden yola çıkarak Kur’an-ı Kerim’de zikredilen zeytin ve incir bitkilerinin yağlarına eklediğimiz çeşitli endemik bitkilerin yağları ile ‘Antikoil HBX-2371’ adını verdiğimiz iksiri ürettik. Dikkat edilirse ‘Ab-ı Hayat suyu’ Türk kültüründe oldukça sık karşılaşılır. Özellikle din, mitoloji, edebiyat alanlarında sık sık karşımıza çıkan bu terimin Sümerlere kadar uzandığını gördük. Alinda Antik Kentini yöneten Kraliçe Ada tarafından altı ay gibi bir zaman misafir edilen tarihin en büyük komutanlarından Büyük İskender ve ordusu Antik Karya topraklarında hastalığına şifa bulmuş ve Kraliçe Ada’ya manevi annesi olarak kabul etmiştir. Ab-ı Hayat’ın bir diğer adının da Bengüsu olduğunu gördük. Bengüsu’nun Türkçe anlamının da ‘Ebedi, sonsuz’ demek olduğunu gördük. Ab-ı Hayat efsane mi gerçek mi bilemiyoruz ama 9 yıl önce başladığımız çalışmalar sonucu elde ettiğimiz ürün pek çok laboratuarda analiz edildi. Pek çok özelliği ile tıp camiasında dikkat çeken bu ürünümüz artık tıp camiasında da kabul gördü. Şu anda bazı üniversitelerin tıp fakültesinde hiçbir yan etkisi bulunmayan ürünümüz kullanılmaya başladı. Bu durum Aydın için sevindirici bir gelişme” diye konuştu.

İlk günden beri kendilerine her türlü desteği veren Yıldız Teknik Üniversitesi’ne de teşekkür eden Hakan Başlık, "TİAP Bilimsel Araştırmalar Merkezi tarafından uzun sürede geliştirilen Antikoil HBX-2371 Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi tarafından yapılan analizler sonucu çok kuvvetli Antibakteriyel, Antimikotik ve Antivirütik etkiye sahip olduğu belirlendi. Ayrıca İmmün sistemini kuvvetlendirdiği ve antikansorejenik, antiparazitik özeliklere sahip olduğu deneysel olarak ispatlanmıştır. Aydın ilinden çıkan bu buluş bir çok sağlıkçıların dikkatini çekmeyi başarmıştır" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı