Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba kefir Gıda kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Manisa’da 5 yeni ambulans hizmete girdi

Manisa’da il genelinde hizmet verecek 5 yeni ambulans düzenlenen törenle hizmete girdi.

Manisa’da il genelinde 5 yeni ambulans görev yapacak. Sağlık Bakanlığı tarafından Manisa’ya gönderilen 5 yeni ambulansla birlikte Manisa il genelinde diğer kamu ve özel kuruluşlarla birlikte ambulans sayısı 86’ya yükseldi. Manisa’da görev yapacak 5 yeni ambulans düzenlenen törenle şoförlerine teslim edildi. Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde düzenlenen törende konuşan Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Bayrakçı, "İstasyon ve ambulans sayılarımızda bundan 15 yıl öncesiyle karşılanmayacak oranda sayısal artışlar sağlandı. Bu sayısal artışların yanında ambulanslarımızın bu artışların sürdürülebilirliği ile birlikte şu an için 4.4 olan yaş ortalaması bugün katılacak olan 5 ambulansla birlikte 4’e düşmüş olacak. Bundan sonraki süreçte de bunların yaş ortalamalarını düşürmeyi planlıyoruz. Bu yıl ki hedefler Sağlık Bakanlığımızın vatandaşlarımıza olduğu kadar sağlık personeline de verdiği önemi göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Acil sağlık hizmetlerinde kara ambulanslarının yanı sıra hava ve deniz ambulansları da kullanılmaktadır. İlimizde de hava ambulanslarında helikopter ve uçak ambulansı kullanılarak vatandaşlarımızın nakilleri sağlanmaktadır" dedi.

Bayrakçı’nın ardından konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ise, "Bundan 15-20 öncesi bir ambulansın gelip hastayı alması oradan hastaneye götürmesi çok zor işti. Başhekimi tanıyorsan, hastanede çalışan bir tanıdığınız varsa onun vesilesiyle yardımcı olunuyordu. Ama bugün hamdolsun AK Parti iktidarı döneminde il genelinde 90’a yakın ambulans sayımıza ulaştık. Kara ambulansı uçak ambulansına kadar hizmet veriliyor" diye konuştu. Konuşmaların ardından düzenlenen törenle ambulanslar şoförlerine teslim edilirken, törene katılan protokol de ambulansları inceledi.

Öte yandan Manisa’da 2002 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde vaka sayısı 6 bin 461’den 2016 yılında 103 bin 972’ye yükseldiği açıklandı. 2017 yılı ilk 8 aydaki vaka sayısı 75 bin 249 olduğu öğrenildi. Manisa’da 2016 yılında helikopterle 25, uçakla 1 hasta nakli yapılırken, 2017 yılının ilk 8 ayı içerisinde helikopter ambulans ile 9, uçak ambulansla 3 hasta nakli gerçekleştirildi. Kar paletli ambulanslarla da 28 hastaya hizmet verildiği belirtildi.

Törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Bayrakçı, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve sağlık personeli katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı