Öne Çıkanlar trakya e-fidancim eğitim tarım fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Kaliteli fındık yetiştir, ödülü kap

SAKARYA (İHA) – Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, “Elimizden geldiği ölçüde kaliteli fındık, yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz” dedi.

İyi bir fındığın çıkması için üreticiye teknik destek veren Ferrero Fındık, fındık üretilen illerde görev yapan basın mensuplarına yönelik iftar programları düzenledi. İftar programları Sakarya ve Düzce ile devam etti. Sakarya basını ile yapılan son buluşmaya Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de katıldı. Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Değerli Tarım uygulamaları ile kaliteli ve yüksek randımanlı fındığın yetiştirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti.

“Yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz”

Üreticiye en iyi tarım tekniklerini öğretmek olduğunu söyleyen Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Türkiye’de 5 yıldan beri 65 ziraat mühendisi ve 21 sosyal çalışma uzmanı ile uygulanan proje ile yaklaşık 35 bin çiftçiye eğitim verildiğini, son 1 yılda 12 bin 500 çiftçinin bahçelerinin ziyaret edildiğini belirtti. Arısoy, “Yapmak istediğimiz fındık üreticisine en iyi tarım tekniklerini, en doğru şekilde öğretebilmektir. En kaliteli fındığın çıkması için elimizden geldiğince teknik destek veriyoruz. Türkiye’de ne kadar kaliteli fındık olursa, üretici için de, Ferrero için de o kadar iyi olacaktır. İyi tarım tekniklerini uygulayabildiğimiz her bahçede verim ve kaliteli üretim artıyor ve 1 yıl sonra diğerlerine örnek oluyor. Her bölgede örnek bahçelerimiz var. Elimizden geldiği ölçüde kaliteli fındık, yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz. İlk kez geçen yılki alımlarımızda kaliteli fındığı ödüllendirmek için bir miktar fiyat farklılığı uyguladık. Bu uygulama devam edecek. Ferrero kaliteli fındığa belli bedel ödemeye hazır. Çünkü Ferrero’nun ürünlerinde her zaman dikkat edilen nokta kalitedir” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi