Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji kapanış fiyatı dap desteği

Bu haber kez okundu.

19 Mayıs’a 50 milyonluk fındık entegre tesisi yatırımı

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde Organik Fındık Üreticileri Birliği tarafından 21 dönüm alana 50 milyonluk yatırımla fındık entegre tesisi kurulacak.

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı ve Organik Fındık Üreticileri Birlik Başkanı Alaettin Gülal, 19 Mayıs ilçesi Dereköy Mahallesi Erenköy mevkisinde 5 bin üyenin desteği ile 50 milyon liraya mal olacak fındık entegre tesisinin kısa bir süre içerisinde temelini atacaklarını söyledi. Gülal, “Kurulacak olan fabrikanın yer tahsisi yapıldı. 21 dönüm arazi üzerine kurulacak olan fındık entegre tesisi ilçemizde istihdama önemli katkı sağlayacak. Ülkemizde ve yurt dışında fındığa aşırı bir talep var. Bu talebi genel olarak ilçemizde kuracağımız bu tesis sayesinde çikolatanın hammaddesi olan fındığı işlemiş olacağız. Samsun ve ilçelerinde üretilen fındığın tamamı yaklaşık 50 bin ton fındıktır” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,