Öne Çıkanlar mikado kayısı Gıda lavanta yetiştiricilliği çit mazı fidanı dikimi ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Bafra’da süt sığırcılığı ve koyun bakım kursu

Samsun Bafra Ziraat Odası Başkanlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen “Süt Hayvanları Yetiştiriciliği ve Koyun Bakım, Üretim Elamanı Yönetim Kursu” 140 kursiyerin katılımı ile başladı.

Bafra Ziraat Odası toplantı salonunda başlayan kursta Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, “Bizim amacımız Bafra’yı dünyaya tanıtmak. Ovada ve kırsalda tarımla uğraşan tarımın mimarı olan erkek ve kadınlarımıza daha kapsamlı, daha bilinçli eğitimler vermek için odamızın uzman veteriner hekimleri tarafından seminer düzenledik. Bu kursu bitirip belge alanlara genç çiftçi projelerinden faydalanabilmesi için proje puan avantajı sağlıyor. Önemli olan burada yapmış olduğumuz eğitim ve seminerlerin burada kalmaması. Bafra’da tarımla uğraşan ailelerin çocuklarıyız. Yokluğu, varlığı bilen kişileriz. Bu eğitimler sonunda aldığımız belgeleri bir tarafa koymayacağız. Projelerden faydalanmanız için sizlere ulaşacağız. Ziraat Odası olarak projeleri gerçekleştirip sizlerin faydalanması yolunda destek olacağız” dedi.

Başkan Tosuner’in konuşmasının ardından Ziraat Yüksek Mühendisi Ercan Bayram ve Veteriner Hekim Şevki Kulaksızoğlu tarafından süt hayvanları yetiştiriciliği ve koyun bakım, üretim elamanı yönetimi hakkında kursiyerleri bilinçlendirerek, genç çiftçi projelerinden faydalanmaları hedefleniyor.

Süt sığırcılığı kursuna katılan 110 kişi 80 saat, koyun üretimi elemanı yönetimi kursuna da katılan 30 kursiyer de 104 saat eğitim alacak. Eğitimler sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kursiyerlere belgeleri verilecek.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı