Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları palmiye yetiştiriciliği ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Çocuklar Ali Baba’nın Çiftliği’nde çiftçi oldu

SAMSUN (İHA) – Samsun’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi yapılan etkinlikte çiftçi kıyafeti giyen çocuklar Ali Baba’nın Çiftliği’nde çiftçi oldu.

Samsun Piazza, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 1. katta çocuk oyun alanında Ali Baba’nın Masal Çiftliği etkinliği gerçekleştirdi. Çiftçi kıyafeti giydirilen 4-12 yaş arası çocuklar 1 saat boyunca sebze ekip, süt sağıp, yumurta toplayıp Ali Baba’ya yardım ederek çiftçilik yaptılar. Saat 12.00-20.30 arası ücretsiz olarak, 6 seans düzenlenen Ali Baba’nın Masal Çiftliği etkinliği 20 Nisan’dan 23 Nisan’a kadar devam edecek.

Etkinlik hakkında bilgi veren organizasyon şirketi temsilcisi Eyüp Bolat, “Amacımız ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza toprağı, üretimin temeli olan topraktan üretimi göstermek. Doğayı tanımak diyalektik yöntemlerle aktarımlarını sağlamak elbette bir eğitim ve öğretim şekli olabilir fakat uzmanların görüş birliğine vardığı yöntem ise Deneysel Eğitim yöntemidir. Biz de 2015 yılında bu bilinçle başladık etkinliklerimizi yapmaya. İnsan doğaya dönüyor sloganı ile Türkiye’nin AVM’lere ve kapalı alanlara kurulabilen ilk tematik çiftliği olan Ali Baba’nın Masal Çiftliği adlı tematik alan etkinliğini, Samsun Piazza AVM’de minik konuklarımız için kuruyoruz. Burada tarlaya tohum ekip kuyudan su çeken çocuklar, AVM içinde domates, biber, patlıcan yetiştirip tarla suluyorlar. İnek ve koyunlarla vakit geçirip süt sağarak, kümesteki folluklardan yumurta toplayabiliyorlar” dedi.

Tarlada sebze hasadı yapan çocuklar, Ali Baba ile birlikte çiftliği ve çiftçiliği öğrenerek Çiftçi Sertifikası aldılar.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,