Öne Çıkanlar lavanta can erik hasadı interfresh fuar hatay tarım fuarı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Özel öğrencilerden mantarın yolculuğu çalışması

Samsun Bafra Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezinde, "Mantarın Yolculuğu Projesi" kapsamında öğrenciler, istiridye mantarını samanda ve kütükte ekim çalışma yaptı.

Yakakent Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Bayram Erdoğan önderliğinde istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda uygulama yapan öğrenciler, samanda ve kütükte ekim yaptı. Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Mantarın Yolculuğu Projesi kapsamında kavak ağaçlarına istiridye ekimi yapıldı. Doğankaya Mahallesi’nde vatandaşların da katıldığı ekim sırasında öğrenciler büyük keyif aldı.

Çalışma hakkında bilgi veren Ziraat Mühendisi Bayram Erdoğan, “Görevli bulunduğum Yakakent İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün Otizm Farkındalık Ayı etkinliği olarak çocuklarımızla istiridye mantarının farklı uygulamalarından olan kütük üzerinde yetiştirme çalışması ve uygulaması yaptık. Engellerin üreterek aşılmasına katkı sunmaya çalıştık” dedi.

Proje uygulayıcısı Kerim Dursun, “Öğrencilerimizi üretici kılmak kurumumuzun en önemli hedeflerindendir. Bu amaçla geçen yıllardan beri devam ettirdiğimiz istiridye mantarı üretimini samanda, kütükte yaptık mahallemizde de dağıttık. Bizlere destek veren Yakakent İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne de bu vesile ile teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi