Öne Çıkanlar kefir salgın ilaç zehirlenmesi kapanış fiyatı özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Borçlu sulama birlikleri için son uyarı

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’da geçmiş dönemlere ait borcu bulunduğu halde tüm uyarılara, tanınan kolaylıklara ve bakanlığa verdikleri sözlere rağmen elektrik borcunu ödemeyen sulama birliklerinin elektriğini kesmekten başka çarelerinin kalmadığını duyurdu.

Borcu olan çiftçilerin sulama sezonunda sıkıntı yaşamamaları için sulama birliklerini geçmiş dönemlerden kalma milyonlarca liralık elektrik borçlarını ödemeleri konusunda önceden uyarı yaptığını duyuran Dicle Elektrik, son bir uyarı daha yaptı. Borçların mutlaka ödenmesi gerektiğinin altını çizen enerji şirketinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Şanlıurfa’da başta Yalınlı Onortak, Topçu Gündaş ve Güzelyurt sulama birlikleri olmak üzere, borcu bulunan tüm birlikleri, geçmişe ait elektrik borçlarını ödemeleri için bir kez daha uyarıyoruz. Bu birliklere, üyeleri zarar görmesin diye birçok kez uyarıda bulunmanın yanında süre tanıdık, kolaylık sağladık. Son olarak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımızın araya girmesiyle, birliklere ödeme yapabilmeleri için bir kez daha ek süre tanıdık. Ancak iyi niyetli ve sabırlı tüm bu girişimlerimize rağmen bazı birlikler borçlarını ödememekte kararlı görünüyor. İlgili yasalar ve mevzuata göre, birliklerin elektriklerini kesmekten başka yapılacak bir şey kalmadı. Borçlu birliklerin üyelerinden, yaşanacak bu durumdan zarar görmemeleri için ekim yapmamalarını öneriyoruz” denildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı