Şekerpare kayısı fidanı vazgeçilmez eşsiz tadı sebebiyle gerek üreticilerin gerek tüketicilerin gözde ürünlerinden biridir. Kışları soğuk, yazları sıcak iklim bölgelerinde yetişebilmektedir. Nemli iklime sahip bölgelerde yetişse bile meyve kalitesi düşük ve hastalık sebepli zaiyatın çok olması kaçınılmazdır. Aşırı soğuk kış geçiren bölgeler ve yazları serin ve yağış alan bölgelerde sağlıklı bir yetiştiricilik yapılamaz. Kuraklıkla arası iyidir, kuraklığa dayanıklıdır. Geçirgen ve kireçli toprakları çok sever ve böyle bölgelerden elde edilen kayısılar genellikle hastalıksızdır, lezet ve koku bakımından da tatmin edici meyveler elde edilir.

Şekerpare kayısı fidanı

Aşılama yoluyla üretimde anaç seçimi önemlidir. Yetiştirileceği bölge koşullarına en uygun ve sağlıklı anaçların seçilmesi çok önemlidir. Fidan dikimleri kışı ılık geçiren bölgelerde sonbahar mevsiminde ve kış uykusuna geçtiği kışın başlangıcında yapılması verimi ve başarıyı arttıracktır. Meyve yoğunluğu çok olan dalların kırılma tehlikesi vardır. Bu konuda yapılacak en yi şey dala destek dikerek kırılmasını önlemek ve ona destek sağlamaktır.

Meyve toplama işlemi kayısılarda tüketimin yapılacağı yer ve şekline göre değişiklik göstermektedir. Sofralık tüketim için ve uzun yol yapacak meyveler sertken sararmaya başladığı zamanlarda toplanır ve böylece yolculuğa ve beklemeye dayanıklılığı sağlanmış olur. Konserve amaçlı tüketimler için ise meyve yumuşamaya başladığında toplama yapılır. Kurutulacak olan kayısılar ise dalında olgunlaşma sürecini tamamlayana kadar toplanmaz.

Şekerpare kayısı fidanı satışı

Pazarların ve sofraların vazgeçilmezlerinden olan şekerpare kayısı fidanı yetiştirme isteyenler için, güvenilir tedarikçi önermemiz gerekirse, tarım alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren ve güvenli e ticaret ağlarıyla alışveriş imkanı sunan e-fidancim.com sitesini önermek isteriz. Online alışveriş yaparken sadece satış yapılan sitedeki görsellere ve sitede yer alan çeldirici reklam kampanyalarına kanmamak gerekir. Alışveriş yapmadan önce firmayı araştırıp güvenilirliğini test etmekte fayda görüyoruz. Sadece satışa odaklanan ve sitelerinde canlı/telefon destek hattı hizmeti vermeyen siteleri çok tavsiye etmiyoruz. Bunun yanında ürün aldığınızda size kesilecek faturada hangi firmanın bilgileri yer alacağını öğrenerek o firmayı araştırıp güvenli bir alışveriş olup olmayacağını kestirebiliriz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,