Öne Çıkanlar çiftçi çiftlik bank Gıda dap desteği tarım

Bu haber kez okundu.

SİVAS (AA) - Sivas Tarım Platformu, ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi.

SİVAS (AA) - Sivas Tarım Platformu, ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi.
Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Borsa binasında düzenlenen toplantıda, 24 Ağustos'ta yapılacak Tarım Fuarı ve Canlı Hayvan Borsasının yeni yeri hakkında üyeler karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ burada yaptığı konuşmada, 24 Ağustos'ta tarım fuarının başlayacağını anımsatarak, "Sivas'ın tarım ve hayvancılıkla ilgili fuarın açılışına gelen bakanlarımıza hem bilgilendirme vereceğiz hem de Sivas'ın sıkıntılarını aktaracağız." dedi.
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu da ot borsası ve canlı hayvan borsasının yeri hakkında şunları kaydetti:
"Sivas Şarkışla güzergahı üzerinde olan 250 dönümlük arazi içerisine yapılacak olan Canlı Hayvan Borsasında büyükbaş ve küçükbaş ticareti yapan tüccarların kullanımları için ofisler bulunacak. Şehir dışından gelen misafirler için otel olacak. Banka şubeleri bulunacak ve sosyal donatılar olacak.
Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından alacağımız destekle, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, onlar proje sahibi, bizler de tarım platformu olarak proje ortağı olacağız.
Kaba Yem ve Ot Borsası projemizi de orada gerçekleştireceğiz. Malumunuz mevcutta bulunan buğday pazarı yeterli gelmemektedir. İstenildiği takdirde buğday siloları olan yeni bir buğday pazarını da oraya yapacağız."
Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız da, "Tarım Fuarındaki amaç, çiftçilerimizi en son çıkan teknolojilerden faydalandırmak ve en son tarımsal anlamdaki bilgi paylaşımını yapmak. Sivas tarım ve hayvancılık şehri bunu her zaman söylüyoruz. Sivas'ın nüfusunun yüzde 66,5 tarım ve hayvancılık sektörüyle uğraşıyor. Tarım fuarının ziyaretçi sayısı her geçen yıl artarak devam etmektedir. 2016 yılında 80 bin kişi ziyaret etti. Bu yıl ise 100 bin kişi bekliyoruz." dedi.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,