Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

İlhan Cavcav: İstiklal Marşı, lig maçlarında okunmasın
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, İstiklal Marşı’nın lig maçlarında değil sadece milli maçlarda söylenmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bir futbol karşılaşmasında İstiklal Marşı’nın ıslıklanması ve yuhalanması üzerine Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’dan çözüm önerisi geldi.

Bu konuda konuşmaya kimse cesaret edemediğini ifade eden emektar başkan Cavcav, kendisini cesaretle konuştuğunu vurguladı. Cavcav, "Milli Marşı’n söyleneceği yer maç başlarken sporcuların veya seyircilerin söyleyeceği yer değildir. Spor bakanımız, federasyon başkanımız bu maçlarda söylenen İstiklal Marşı’nı liglerde kaldırmaları lazım. Milli maçlarda söylenmesine saygı duyuyorum. 3. Ligde maç oynanıyor İstiklal Marşı. Gazetede okudum İstiklal Marşımıza ıslıklar çalınmış. Pek tabi bu milletin evladı olarak, bu milletin içinde çalışan bu memleketin selameti için uğraşan bir sanayici olarak yarın bir gün bu olayların çoğalması ülkemizde daha büyük kargaşalara sebebiyet verir diye düşünüyorum. Bu itibarla acilen bu bir örnektir bu bilerek veya tesadüfen yapılmış bir şeyde olsa bu kadar yerinde bir olay olmaz. Mutlaka gerekirse başbakanımız talimat vererek maçlarda söylenen İstiklal Marşı’nın sadece milli maçlarda söylenmesi aksi halde liglerde yasaklanması gerektiğini düşünüyorum." diye konuştu.

"SARAY ÇEVRESİNDE BULUNAN TESİSLERİN KİMSEYE ZARARI OLMAZ"

Beştepe’ye yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı sonrası çevresinde bulunan bazı spor tesislerinin kaldırılacağı konuşulmaya başlanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yakın bir mesafede bulunan Gençlerbirliği Kulübü’ne ait İlhan Cavcav Spor Tesisleri’nin belirtilen sınırlarda kalması konusunu da Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav değerlendirdi.

Bu konuda devletin alacağı her karara saygılı olacaklarının altını çizen Cavcav, "Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu 1150 yataklı köşkü Cumhurbaşkanı kendisine yapmadı. Bu Türkiye Cumhuriyeti hükümeti adına yapılmış hükümetimiz içinde böyle bir yerin olması şahsi fikrim onuru guru meselesi. Bu sarayın buraya yapılması iyi düşünülmüş bir karar. Ancak çevresinde bulunan tesislerin kaldırılmasına muhalifim. Gençlerbirliği Kulübü 1923’te Ankaragücü kulübü 1910’da kurulmuştur. Yan tarafımızda Atlı Spor Kulübü ve Gazi Orduevi var. Ankara’mız geniş burada bulunan tesislerin hiçbir zararı yok. Spor centilmenlik demektir. Centilmen olan bir camianın içinde köşkümüzün bize yakın olması bize onur ve guru verir." şeklinde konuştu.

"19 MAYIS STADI BİR AN ÖNCE GÜNDEME ALINMALI"

Ankara’ya yapılacak yeni stadyum ile ilgilide görüşlerini paylaşan Başkan İlhan Cavcav, Ankara 19 Mayıs Stadı ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in güzel bir fikri olduğunu altını çizdi.

Cavcav, bu konu üzerinde zaman kaybedilmeden durulması gerektiğini savunarak şunları kaydetti: "Onu okuduğum zaman çok samimi olarak söylüyorum böyle bir tesisin yapılmasının Ankara’ya gurur vereceğini düşünüyorum. Atatürk Kültür Merkezi ve 19 Mayıs Stadı’nın mevcut alanını komple spor merkezi olursa ve orada bize 50-60 dönüm yer verilirse ve tüm tesisleri orada birleşirse Ankara’ya ayrı bir hava verir. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Spor Bakanımızın büyüğü ve dostu olarak bir an evvel Ankara 19 Mayıs Stadı’nın gündeme alıp bunu gerçekleştirmelerini temenni ediyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi