Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

UEFA, Bursaspor'dan sonra Trabzonspor'u da men etmeye hazırlanıyor
Bursaspor'un ardından Trabzonspor'un da 9 Ocak 2015 tarihine kadar sermaye artırımı yapamaması halinde benzer tehlikeyle karşı karşıya kalacağı ortaya çıktı.

UEFA Disiplin komitesinin Bursaspor'a verdiği 1 yıllık men cezası ve ek 1 yıllık men tehdidi haberinin gelmesiyle Türk futbolunda yaşanan kaosun boyutlarının daha da büyük olduğu ortaya çıktı. sporx.com'un haberine göre Türk kulüplerinin UEFA Finansal Fair Play dosyasının kabarık olduğu ve UEFA'nın Trabzonspor'a da Bursaspor'a verdiği cezaya benzer bir cezanın verileceği ileri sürüldü.

Bursaspor'un 31 Ocak 2015'e kadar gerekli ödemeyi yapmadığı takdirde ek bir yıllık daha men tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı UEFA Finansal Fair Play konusunda diğer ciddi tehlikeyle karşı karşıya olan takımın da Trabzonspor olduğu ortaya çıktı. FFP konusunda yeni bir men tehlikesinde olan bu takımları ise sırasıyla Galatasaray ve Beşiktaş'ın takip ettiği bildirildi. UEFA'dan 9 Şubat 2015'e kadar denk bütçe açığı konusunda süre alan Trabzonspor için tek kurtuluş yolu bu süreye kadar sermaye artırımını yapmak. Bu yılın açığını Mecidiyeköy'deki araziyle ilgili projesini UEFA'ya sunarak kurtaran Galatasaray'ın UEFA'dan aldığı süre 2016'da bitiyor. En azından o süreye kadar Galatasaray için ciddi bir tehlike görünmüyor. Beşiktaş ise UEFA'dan aldığı 3 yıllık süre ve stat projesiyle tehlikeden uzak görünüyor.

Kulüplerin UEFA Finansal Fair Play konusunda Türk takımlarının son durumlarının ise şöyle olduğu belirtildi:

TRABZONSPOR'UN DURUMU KRİTİK

UEFA Finansal Fair Play konusunda "göz altında" olan Trabzonspor'a denk hesap konusunda verilen süre 31 Ocak 2015 idi. Ancak bordo mavililer sermaye artırımına gideceklerini belirterek bu konuda UEFA'dan 10 günlük ek süre aldı.

Trabzonspor'un en geç 9 Şubat 2015 tarihine kadar sermaye artırımına giderek hesaplarını düzeltmesi gerektiği de belirtilirken, "Bunun için hem SPK'dan onaya hem de ciddi bir krediye ihtiyacı var. Sermaye artırımı olmadığı takdirde durumu kritik. Ama Trabzonspor için asıl sorun bir sonraki yıl için. Bu yıl aldığı oyuncuların ödemelerinin yeni yılda olması. Bunun için de kasasına giriş yapması yani ciddi bir gelire ihtiyacı var." denildi.

BURSA'NIN DERDİ 1.5 MİLYON EURO

UEFA'dan bir yıl men cezası alan Bursaspor'un ise hâlâ tehlikede olduğu ileri sürüldü. 31 Ocak 2015 gününe kadar borcunu ödeyemediği takdirde yine önceki men cezası gibi önümüzdeki 4 yıl içinde Avrupa kupalarına katılmaya hak kazandığı bir yılda daha kupaya alınmayacağı belirtilirken, "Bu 4 yıllık süre içinde Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanmadığı takdirde dört yıl sonra ceza çekilmeden sıfırlanmış olacak. İddia edildiği gibi Bursaspor'un 31 Ocak 2015 tarihine kadar ödemesi gereken para ise 30 milyon euro değil yaklaşık 1.6 milyon euro. Bu da TFF'den alınan destek sözüyle şimdiden çözülmüş görünüyor." ifadelerine yer verildi.

GALATASARAY İÇİN TEHLİKE 2016'DA BAŞLIYOR

Yine UEFA'nın gözaltı incelemesi altında bulunan ve Türkiye'de de yaklaşık 50 milyon TL vergi borcu olduğu geçtiğimiz günlerde açıklanan Galatasaray'ın ise UEFA ile anlaşarak 2016 yılına kadar süre aldığı belirtildi.

Galatasaray'ın bu taahütleri bu sürede yerine getirememesi durumunda 2016'da men tehlikesine maruz kalacağı da belirtilirken, "Sarı kırmızılılarda sıkıntının nedeni geçen yıl alınan futbolcuların ödemelerinin bu seneye aktarılması. İki sene önce sermaye artırımı yaptığı için böyle bir şansı kalmayan Galatasaray bu yılı UEFA'ya Mecidiyeköy'deki araziyle ilgili projesini sunarak atlatmış durumda. Ancak gelecek yıl durum sıkıntılı. Galatasaray'ın gelecek yıl denk bütçe için kasasına yaklaşık 30 milyon euroluk bir ekstra girdi sağlaması gerekiyor. Bu da ufukta bir iki yıldız futbolcunun satışının olabileceğini gösteriyor." yorumu yapıldı.

BEŞİKTAŞ'I STAT KURTARDI

UEFA Finansal Fair Play konusunda sıkıntı yaşayan bir diğer kulübün ise Beşiktaş olduğu, siyah beyazlı yönetimin UEFA'nın kendilerine 3 yıl süre vermesiyle en azından bu süre zarfında ceza tehlikesinden uzaklaşmış durumda olduğu belirtildi.

Beşiktaş'ın stad inşaatını göstererek istediği 5 yıllık süreye karşılık UEFA'nın siyah beyazlılara 3 yıl süre verdiği öğrenildi. Beşiktaş'ı kurtaran stadının inşaat halinde olması ve inşaat giderlerini de kulüp kasasından çıkması oldu ifade edilirken, şu görüşler dile getirildi:

"UEFA Beşiktaş'ın denk bütçe açığına karşı statla ilgili gösterdiği gelir projelerini onaylayarak siyah beyazlılara ek süre vermiş oldu. Tabii bu üç yıllık süre içinde Beşiktaş'ın UEFA'ya sunacağı blançolardaki açık en azından bugünküden daha kötü olmayacak. Olduğu takdirde 3 yıl beklemeden ceza ile karşı karşıya kalabilir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,