Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği teknoloji can erik gelin duvağı fidanı

Bu haber kez okundu.

Altın Çıpa ödülleri sahiplerini buldu
Dünya Gazetesi, Perşembe Rotası ve Deniz Haber Ajansı işbirliğiyle 5.'si düzenlenen 'Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu.
Ataköy Sheraton Oteli'nde düzenlenen ödül gecesinde, jüri tarafından belirlenen kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi. Geceye Deniz, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü Genel Sekreteri Efthimios Mitropoulos'un yanısıra ödül sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Gecede konuşan Bakan Yıldırım, Türkiye'nin denizcilikte süper lige çıkan bir ülke olduğunu belirtti. Yıldırım, Türkiye'nin denizcilikte kara listeden beyaz listeye geçtiğini belirterek, "Denizci kökenli yöneticilerle denizcilik idaresinin buluşturulması, birçok deniz yapılarının ülkeye kazandırılması, denizcilik eğitiminde katedilen yollar, dünya yat üretiminde marka haline gelen bir ülke marinaları ve limanları ile uygulanan yap, işlet, devret modeli ile bu alanda başarılı olmuş bir Türkiye var. Bunun da tek nedeni güven ve istikrar" dedi.
Türkiye'nin denizcilik alanında artık çok daha ilerilerde olduğunu vurgulayan Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün denizcilik bakanlığı kurulmuş ise, denizciliğimiz giderek ilerlemiş ve Türkiye Uluslararası Denizcilik Konseyi'ne artan bir destekle seçilmiş ise bunun tek nedeni 74 milyon insanımızın verdiği dua ve destektir. Denizci bir aileden gelen Başbakanımın geniş vizyonu ve liderliğidir. Başbakanın liderliği olmasa biz bu projeleri gerçekleştiremezdik. Ayrıca Denizcilik Bakanlığı da kurulmuş olmazdı. Başbakan kaptan, biz tayfalardan bir tanesiyiz."
Deniz Haber Ajansı Kurucusu Recep Garipoğlu ise, "6 yıllık Altın Çıpa Törenleri boyunca 125 ülkenin denizcilik idaresi üst yöneticilerini ülkemize getirerek, Türk denizcileri ile buluşturma imkanı sağladık. Avrupa Birliği (AB) limanlarında performans raporu tutan Paris Memonrandumunda Türk bayraklı gemiler, beyaz listeye yükselmiş ve 5 yıldır da bu yükseliş devam etmektedir. Ayrıca AB performansında deniz eğitiminde de ‘beyaz listeye’ yükselen Türkiye, denizcilik sektöründeki başarının tesadüf olmadığını ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Gecede MSC Gemi Acentliği'ne "Konteyner Gemi Acenteliği Ödülü", Akmar Deniz Acenteliği'ne "Açık Deniz Yük Gemi Acenteliği ödülü", Güven Kepçe'ye "Deniz ve Gemi Teknolojileri Ödülü", Dalgakıran Kompresör'e "Gemi Yan Sanayi Ödülü", Mengi Yay'a "Yat ve Tekne İnşa Ödülü", PSA Mersin Uluslararası Limanı'na "Liman İşletmeciliği Ödülü", Konvoy Denizcilik'e "Kuruyük Gemi İşletmeciliği Ödülü", Kıran Denizcilik'e "Büyük Tonaj Gemi Armatörlüğü Ödülü" verildi.
Bu yılki "Merhum Yücel Odabaşı Jüri Onur Ödülü" Malta IMO Temsilcisi Carmel Lino Vassalo'ya, "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" ise TOBB Başkan Vekili Halim Mete layık görüldü. Gecede Deniz, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a ise "Yılın Siyaset Adamı Ödülü" takdim edildi. Yıldırım, ödülünü Şadan Kalkavan'ın elinden aldı. Gecenin sonunda Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü Genel Sekreteri Efthimios Mitropoulos'a ise "Denizin ve Denizcinin Dostu Onur Ödülü" verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,