Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Antibiyotikli balıklara aklama
Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Merkez Birliği, çiftlik balıklarına antibiyotik verildiğini kabul ederken “Önemli olan antibiyotiğin vücuttan atılma süresi. Bitki, hayvan ve balıklar için kullanılan ilaçların bünyeden atılma süresi vardır ve bunların hasatları ilaç bünyeden atıldıktan sonra yapılmakta” dedi.


AB örnekli savunma

Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Merkez Birliği Genel Sekreteri Adnan Gültek Cumhuriyet Gazetesi'nin gündeme getirdiği “antibiyotikli balıklar” ile ilgili yaptığı açıklamada çiftlik balıklarında antibiyotik kullanıldığını doğruladı.

Gültek, “Balık çiftlikleri tarım ve il müdürlüklerince çeşitli yönlerden denetlenen, su numuneleri alınarak kontrol altında tutulan yerler. Ülkemizde hiçbir üretim kolunda bu kadar denetim olduğunu sanmıyoruz. Balık Avrupa Birliği’ne ihraç ettiğimiz yegânehayvansal ürün. AB aldığı her ürün için hastalık ve kalıntı analizleri yaparak ürünü kabul etmektedir. Binlerce ton ihracatımızda bir sorunla karşılaşılmamışken, antibiyotikli balık tartışmasının hangi niyetle ortaya atıldığı anlaşılamamakta” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,