Öne Çıkanlar tarım mehmet aydın oya ağacı fidanı biber yarışması vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Balık kokusuna kovalı çözüm
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun'da yaşan balık kokularının önüne geçmek amacıyla, balık satanlara çöp kovaları dağıttıklarını söyledi. Aksu, son dönemlerde özellikle hamsi avının bollaşmasıyla birlikte artan satışların, beraberinde çevre sorunlarının da oluşmasını sağladığını belirtti. Balık satıcılarının, balık artıklarını çöp konteynerlerine atmaları sonucu başta kötü koku olmak üzere çevre kirliliğinin doğduğuna işaret eden Aksu, bu durumun önüne geçme adına balıkçılara plastik çöp kovaları dağıtıldığını vurguladı.
    “Halkımızın sağlıklı koşullarda yaşamını sürdürmesi, bizim için her şeyden önce geliyor" diyen Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Balık mevsiminde çöp konteynerlerine atılan balık artıklarının suları çevreye yayılmakta ve bu da o bölgenin uzun süre kötü kokmasına neden olmaktadır. Biz belediye olarak konteynerlerimizi ve sokaklarımızı belirli periyotlarla yıkamaktayız. Ancak balık artıkları temizlemesi oldukça vakit almaktadır. Bunun önüne geçmek için esnaflarımıza dağıttığımız çöp kovalarındaki balık artıklarını ayrı olarak toplayarak halkımızın rahat bir nefes almasını hedefledik."
     Aksu, Giresun halkından da kentin temizliği konusunda aynı hassasiyeti göstermeleri ve kendilerine destek olmalarını istedi. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, belediye olarak balık neslinin korunması noktasında bir çalışma başlattıklarını söyledi. Aksu, avlanması uygun olan balık boylarının tespiti amacıyla, balıkçılara cetveller ve broşürler dağıtıldığını sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,