Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı badem fidanı ilaç zehirlenmesi eğitim

Bu haber kez okundu.

Balıkçılar da sosyal güvenlik kapsamına alınıyor
 İşgören, Karadeniz’de geçimini balıkçılık yaparak temin eden yüzlerce insan bulunduğunu, onların bu mesleği icra ederken sosyal güvencesiz kalmalarını istemediklerini kaydetti.

Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Akçakoca Merkez Müdürlüğü “Sosyal Güvenlik Dostları” proje ekibinin faaliyetleri devam ediyor. Düzenlenen toplantıda konuşan Akçakoca Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Vekili İrfan İşgören, her platformda sosyal güvenlik şemsiyesinin bütün vatandaşlarımızı kuşatması gerektiği gerçeğini anlatırken, balıkçıları bu kapsamın dışında tutmanın bölge insanına karşı haksızlık olacağını ifade etti. 
İşgören, "Balıkçılar içerisinde sosyal güvenlik kapsamına dahil olmayan kimsenin kalmasını istemiyoruz. Bu münasebetle balıkçılarımıza karşı olan sorumluluğumuz gereğince “Balıkçıların Sosyal Güvenliği” konulu seminer programı hazırladık." diye konuştu.

Avlanma ruhsatı bulunup, sosyal güvenlik kapsamında sigortalılıkları bulunmayan ve muafiyet kapsamına girmeyenlerin, tarım sigortasına kayıt yaptırabileceklerini dile getiren İşgören, şöyle dedi: "Bir vatandaşımız dahi sosyal güvenceden yoksun kalmasın. Bu nedenle diyoruz ki kim kendisine ve sevdiklerine önem veriyorsa sigortalı çalışsın, kayıt dışı kalmasın, primlerini ödesin. Her sigortalı ilk aşamada bin 800 prim iş gününü tamamlayıp sosyal güvenlik heybesine koysun. Bu primleriniz hem bu günlerinizin hem geleceğinizin güvencesi olarak karşılığı alınmak üzere bizlere emanettir."
İrfan İşgören, yapılandırma çalışmaları çerçevesinde faaliyetleri genişleterek devam ettireceklerini, SGK olarak ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı