Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı üretim lavanta trakya

Bu haber kez okundu.

Balıkçılar 'Vira bismillah' diyor, vatandaş bu sene erken hamsi yiyecek
Türkiye genelinde binlerce balıkçı 1 Eylül'de kalkacak avlanma yasağı ile 'Vira Bismillah' demeye hazırlanıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' ile balıkçılığın devamı ve balık nesillerinin korunması amacıyla yeni sezonda balık avcılığına bir dizi yenilik getirildi. 3 bölgede gırgırla avlanmaya sınırlama getirilmesiyle balıkçılar, bu sene vatandaşın bol bol istavrit, palamut, çinekop ve hamsi yiyeceğini söylüyor.

Bursa Gemlik Balıkçılar Derneği Başkanı Hüseyin Dalarel, bu sene denizin iyi göründüğünü belirterek, "Balık bu sene bol olabilir." dedi. Balıkçıların hazırlıklarını tamamladıklarını, artık denize açılmak için gün saydıklarını anlatan Dalarel, Karadeniz tarafından Marmara'ya Palamut, lüfer, çinekop ve hamsi akışı olacağını ifade ediyor.

FİYATLAR ARTABİLİR

Marmara Denizi'nde balık varlığının artırılması ve koruma alanları oluşturulması amacıyla İzmit Körfezi, Adalar civarı ve Büyükçekmece Koyu’nda bazı alanların gırgır avcılığına kapatıldığını hatırlatan Gemlik Balıkçılar Derneği Başkanı Hüseyin Dalarel, şunları aktarıyor: "Marmara Denizi’nde kaçak trol avcılığının engellenmesi için manyat ve algarnayla gece yapılan avcılık da yasaklandı. Gırgır avcılığında 18 metre olan derinlik mesafe uygulaması, tebliğle 24 metreye yükseltiliyor. Uygulamayla AB ülkelerinde 50 metre olan avlanma derinliğine kademeli olarak ulaşılması öngörülüyor. 24 metre derinlikteki balıklar ancak Ekim-Kasım ayında görülebilir. Bunun düzeltilmesini istiyoruz. Bu bizim için büyük bir sıkıntı. Hal böyle olunca fiyatlar artabilir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı