Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Balıkçılık Desteklenecek

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya ve beraberindekiler, Eker'i makamında ziyaret etti. Özkaya'nın, balıkçılıkla ilgili taleplerini dinleyen Eker, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de su ürünleri üretiminin çok önemli olduğunu, bu nedenle Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünü kurduklarını söyledi.

Birden fazla kurumun görev alanında olan balıkçı barınaklarına ilişkin yeni bir model geliştirilmesi gerektiğini belirten Eker, balıkçılığın kayıt altına alınmasını da önemsediklerini vurguladı.

Denizlerde stok çalışması yapılması konusuna da değinen Eker, geçmişte bölgesel olarak gerçekleştirilen bu çalışmaların yenilenmesi gerektiğini belirterek, "Kendi sularımızda ne kadar stokumuz var, ne kadarı derin su balığı, ne kadarı yüzey balığı, ne kadarı göçmen balık, bu tespiti yapmak lazım. Bunu yaptığımız zaman balık avcılığını planlayacak hale geliriz" dedi.

Balıkçılığın gelişmesi ve sezonda avlanan balıkların değerlendirilmesi için, soğuk hava depolarını ve balık işleme tesislerini destekleme kapsamına aldıklarını bildiren Bakan Eker, soğuk hava deposu kurulmasına ayrı, kooperatif kurulmasına ayrı olmak üzere, 600 bin liraya kadar yüzde 50 hibe destek verdiklerini kaydetti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı