Öne Çıkanlar palmiye yetiştiriciliği ayçiçeği zararlıları ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Ege İhracatçi Birlikleri: “Türk Su Ürünleri Sektörünün Yeni Hedef Pazari Finlandiya”
ANKARA (ANKA) -  Ege İhracatçılar Birlikleri’nden yapılan açıklamada, Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Finlilerin su ürünlerinde ithalat tercihlerinin Türkiye’den yana olması için çalıştıklarını, Finlandiya su ürünleri sektörüyle ilgili ilk kez temas kurulduğunu bildirdi. Kızıltan, “Türk su ürünleri sektörü, yetiştiricilik ve işleme dâhil tüm alanlarında çok hızlı bir gelişim gösteriyor, bu da ithalatçı ülkelerin dikkatini çekiyor. Su Ürünleri Tanıtım Grubu aracılığıyla çeşitli faaliyetler organize ediyoruz, yurtdışı fuarlara katılım sağlıyoruz” dedi.

Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Türk su ürünleri sektörü hakkında incelemelerde bulunmak üzere 25-28 Eylül tarihlerinde İzmir’de ziyaretlerde bulunan Pro Fish Tanıtım Kuruluşu’nu Ege İhracatçı Birlikleri’nde ağırlayarak, üretim ve ihracatı hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Pro Fish’in her yıl farklı ülkeleri ziyaret ettiğini bu seyahatlerde aynı sektördeki kişilerle tanışıp işbirliği yapma imkânlarını araştırdıklarını anlatan Kızıltan, “Yeni teknolojilerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuyorlar. Aynı zamanda yeni kültürler tanıyorlar. Karşılıklı temasların sürmesi halinde güzel işbirliklerinin ortaya çıkacağına inanıyoruz” dedi.

Pro Fish Derneği Başkanı Katriina Partanen ise, Akdeniz balıklarına ilgi duyduklarını, bu amaçla Türkiye’yi ziyaret ettiklerini, Akdeniz balıkları ile ilgili yapacakları araştırmalar sonucunda Finlandiya’nın Türkiye’den su ürünleri ithalatının artabileceğini söyledi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,