Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur ilaç zehirlenmesi Gıda

Bu haber kez okundu.

Fethiye’de Girdev Gölü’ne 50 bin balık yavrusu bırakıldı
Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Girdev Gölü’ne, olta balıkçılığı turizmini geliştirmek için 50 bin adet balık yavrusu bırakıldı.

Muğla genelinde turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar, Fethiye’de çeşitli şekillerde devam ediyor. İlçede turizmi deniz, kum, güneş üçgeninden çıkarmak için harekete geçen yetkililer balık turizmini geliştirmek için kolları sıvadı. Fethiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olta balıkçılığı turizmini geliştirmek ve sazan türünün devamı için Girdev Gölü’ne 50 bin adet yavru balık bıraktı.

Antalya Kepez Su Ürünleri Araştırma Merkezi’nden getirilen sazanlar müdürlük personeli tarafından göle bırakıldı. Fethiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fırat Erkal, her biri 1 gram ağırlığında olan toplam 50 bin balık yavrusunun göle bırakıldığını söyledi. Fethiye ile birlikte Bakanlığın Dalaman Kocagöl ve Ula Akarcadere’ye balık yavrusu bıraktığını anlatan Erkal, bırakılan toplam balık yavrusu adedinin 100 bine ulaştığını açıkladı. 3 yıl sonra üremeye başlayacak olan balıkların bırakılmasındaki amacın bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmak ve göllerin balıklandırılmasını sağlamak olduğunu belirten Fırat Erkal, "Önümüzdeki turizm sezonunda insanlar bu göle balık avlama turları düzenleyebilecek. İlçemize gelen turistler otellerine kapanıp kalmak yerine buralara düzenlenen turlara katılarak farklı bir tatil geçirme imkanına sahip olabilecek." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı