Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Hisarcıklıoğlu: “2023 Yılı Hedeflerine Ulaşmamızda, Denizciliğin Katkısı Büyük Olacak”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünya medeniyetinde ve ekonomisinde söz sahibi bir Türkiye’nin, denizcilik alanında da büyük başarılara imza atmak zorunda olduğunu belirterek, “İnsan kaynağımız da teknolojimiz de bunu gerçekleştirmeye fazlasıyla yeter” dedi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünya medeniyetinde ve ekonomisinde söz sahibi bir Türkiye’nin, denizcilik alanında da büyük başarılara imza atmak zorunda olduğunu vurguladı. Hisarcıklıoğlu, insan kaynağının da, teknolojinin de bunu gerçekleştirmeye fazlasıyla yeteceğini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kıyılarımız ve limanlarımız arasındaki ticari denizcilik haklarımızı tescillediğimiz, 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu’nun yıldönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Kabotaj Kanunu Türk denizciliğinin gelişmesi açısından fevkalade önem taşımakta. Şu bir gerçek ki; Türk denizcilik sektörü hem taşımacılık, hem de gemi inşa alanlarında önemli başarılara imza atmakta. Bu başarıların artarak devam etmesi, bizim gelecekle ilgili hayallerimizin gerçekleşmesi için olmazsa olmazlarımızdandır. Dolayısıyla, hem gemi inşa sanayini, hem deniz taşımacılığını, hem de limanlarımızı genişletmeye ve büyütmeye mecburuz. Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağımız 2023 yılı için çizdiğimiz hedeflere ulaşmamızda, denizciliğin payı göz ardı edilemeyecek kadar büyük olacak.”


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı