Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur makam aracı ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

İstanbul'a sazan takviyesi
İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, sazan balığı sayısındaki azalmayı önlemek ve amatör balıkçılığı teşvik etmek için su kaynaklarına 105 bin yavru sazan bıraktı.

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2012 yılı yatırım programında yer alan 'Balıklandırma Projesi' gereğince harekete geçen İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, sazan sayısında büyük azalma görülen sulara pullu sazan balığı takviyesi yaptı. Müdürlüğe bağlı Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü’nde 2012 yılında üretilmiş olan pullu sazan yavrularını Beykoz, Çatalca, Silivri, Sultangazi ve Şile ilçelerinde bulunan iç su kaynaklarına bıraktı. Beykoz'un Bozhane, Çanakçadere, Paşamandıra, Kanlıdere, Cumhuriyet, Kozludere; Çatalca'nın İnceğiz ve Çakıl; Silivri'nin Sayalar, Çayırdere, Gümüşyaka; Sultangazi'nin Alibeyköy Barajı ve Şile ilçesinin Kervansaray, Bahçelidere ve Oruçoğlu su kaynaklarına toplam 105 bin pullu sazan yavru bırakıldı.

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım Piral, bakanlığın başlatmış olduğu projeyi İstanbul’da başarıyla uyguladıklarını belirterek, projenin amacının azalan balık sayısını artırmak ve amatör balıkçılığı geliştirmek olduğunu söyledi. İnsanların çevreyi bilinçsizce kirletmesi ve yine bilinçsizce avlanma nedeniyle birçok su ürününün tükenme noktasına geldiğini vurgulayan Piral, “Doğadaki ekolojik denge mutlaka korumalı, insanlarımızı bilinçlendirmeliyiz. Özellikle deniz, göl ve akarsularımızdaki balık türlerini sıkı takibe almalıyız. Zira balıksız su, insansız şehre benzer. Biz İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü olarak bunun takipçisiyiz, olmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı