Öne Çıkanlar kapanış fiyatı vairo badem çeşidi çiftçi hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Kar ve soğuk balık fiyatlarını yükseltti
Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve rüzgar balıkçıların avlanmasını olumsuz etkileyince balık fiyatları arttı. Soğuk hava şartları nedeniyle piyasaya az balık çıkınca fiyatlar yüzde 30- 60 oranında yükseldi.

    Hem sağlık açısından faydaları, hem de kırmızı ete göre daha ucuz olması sebebiyle vatandaşın tercihi olan balık, bütçeleri zorlamaya başladı. İki hafta öncesine kadar kilosu 4 lira olan hamsi 7 liraya yükseldi. Diğer balık türlerinin fiyatları da yüzde 30- 60 arasında arttı.

    Eskişehirli balıkçı Atakan Arslanbenzer, hava koşulları ve özellikle poyrazın etkisiyle balıkçıların denize açılamadıklarını, açılanların ise yeterli balık avlayamadıklarını söyledi. Bu nedenle balık fiyatlarının yeniden artış gösterdiğini anlatan Arslanbenzer, ancak buna rağmen vatandaşın talebinin düşmediğini kaydetti. Fiyatlardaki artışa rağmen vatandaşın balık yemeyi tercih etmesini ise Arslanbenzer, balığın hormonsuz, sağlıklı ve besin değeri yönünden oldukça zengin olmasına bağladı.

    Eskişehir Balık Hali'ndeki bazı balıkların fiyatları şöyle: Hamsi 7, çupra 15, isavrit 8, çinekop 25, levrek 15 lira.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı