Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Karadeniz’de balık türlerini geliştirmek için yapay resifler yerleştiriliyor
DÜZCE (CİHAN)- Düzce'de su ürünleri kaynaklarının yapay resifler ile geliştirilmesi amacı ile yapılan çalışmada, Ege Üniversitesi Sualtı Araştırma ve Uygulama Merkezi ile işbirliği sonucunda hazırlanan projeyle, toplam 95 blok denize yerleştirilecek.

Bir araştırma projesi niteliği taşıyan çalışma sonucunda yapılacak gözlemler ve alınan veriler neticesinde proje daha da geliştirilebilecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Tarım İl Müdürü Ayhan Ünal ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Bilgin, “Yapay resifler deniz canlıları için yeni tip habitat oluşturmak veya mevcut habitatları korumak ve geliştirmek amacıyla denize yerleştirilen yapılar olarak tanımlanmaktadır. Yerleştirildiği deniz ortamdaki canlılara barınma, beslenme, korunma ve üreme alanı sağlayan resifler; diğer taraftan çevre kirliliği başta olmak üzere, aşırı avlanma gibi nedenlerle balıkçılık kaynaklarında küresel çapta gözlenen bozulmaların önlenmesi, su ürünlerinde sürdürülebilirliğin sağlanması ve kaynakların yönetimine ilişkin katkılar sağlamaktadır. Yapay resiflerin yapıldığı bölgelerde, balık populasyonunu artırdığı gibi, bölgede var olan ancak kaybolmaya başlayan bazı deniz canlılarının da yeniden çoğalmasını sağladığı bilimsel olarak tespit edilmiştir.” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,