Öne Çıkanlar kefir Gıda teknoloji vairo badem çeşidi aa

Bu haber kez okundu.

Karadeniz'de İstavrit Bereketi
Gemilerçekeği Balıkçı Barınağı'nda kıyı balıkçılığı yapan Hakkı Temiz (41), Aa muhabirine yaptığı açıklamada, kıyı balıkçılarının mevsimlik balık avlayabilmek için denize ağ attığını, bu dönemde ise genelde istavrit ve mezgit avlandığını söyledi. 
 
Bu sezon Karadeniz'de bol miktarda hamsi avlandığını, ancak son günlerde hamsi sürülerinin Türk karasularından ayrılarak Gürcistan ve Rusya karasularına gittiğini anlatan Temiz, "Hamsi ile birlikte büyük av tekneleri ve takımlar da Hopa sınırına kadar gitti. Bunların bazıları izin alarak Gürcistan ve Rusya karasularında avlanacaklar. Av teknelerinin buralardan uzaklaşmasıyla birlikte mevsimlik balık avı miktarında da artış yaşandı. Son günlerde bol miktarda avlanan istavrit sayesinde kıyı balıkçılarının yüzü de gülmeye başladı" dedi. 
Yaklaşık 25 yıldır 6 metrelik teknesiyle kıyı balıkçılığı yaptığını dile getiren Temiz, şöyle konuştu: 
 
"Biz kıyı balıkçılarının avladığı balık, ortalama 30 kiloyu geçmezdi. Bu yıl çok farklı ve heyecanlı bir sezon yaşıyoruz. Son bir kaç gündür denizde öyle bir balık var ki değmeyin keyfimize. Önceki gün 200, bugün ise 350 kiloyu aşkın istavrit avladım. Küçük teknemle tek başımına çıktığım avda 25 yıldır ilk kez bu kadar bol miktarda istavrit avlamanın şaşkınlığıyla birlikte mutluluğunu yaşıyorum." 
Temiz, tezgahlarda 5 liradan satılan istavritin kilosunu balıkçı manavlara 3 liradan verdiklerini belirterek, istavrit avının bir süre daha devam etmesinin beklendiğini sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı