Öne Çıkanlar ilaçlama uyarısı can erik

Bu haber kez okundu.

Kayalıklara atılmış kasalar dolusu çinekop bulundu
Beykoz Poyrazköy’de kayalıklara atılmış kasalar dolusu yavru çinekop bulundu. Bir ihbarı değerlendiren Greenpeace üyeleri, 20 santimetreden küçük avlanması yasak olan çinekopları yerinde tespit etti.
Greenpeace üyeleri, kasalar dolusu çinekopun denize döküldüğü ihbarını değerlendirmek üzere Beykoz Poyrazköy'e gitti. İhbar edilen yere gelen Greenpeace üyeleri kayalıklara atılmış onlarca kasa çinekop buldu. Greenpeace yetkilileri bu yıl lüferin 20 santimetreden daha küçük avlanmasının yasak olmasına rağmen, lüferin yavrusu çinekopun avlanmaya devam ettiğini belirtti.

Greenpeace Akdeniz Denizler Kampanyası Sorumlusu Cansın L. Ilgaz, Greenpeace’e sürekli yavru balık satışına dair ihbarlar geldiğini söyledi. Bu ihbarları Alo 174’e yönlendirdiklerini belirten Ilgaz, “Son olarak yaklaşık 100 kasa çinekopun denetim ve cezadan kaçmak için denize dökülmesi bunlara eklendi. İhbarı değerlendirerek fotoğraflarla belgeledik ve yetkililere ulaştırdık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı artık denetimleri artırmalı, aksi halde 20cm uygulaması yalnızca lafta kalacak ve lüfer balığının stoklarında hiçbir düzelme olmayacak. Çinekopun yasa dışı avlanması üstelik de dökülmesi hem yasalara hem de doğaya karşı işlenmiş bir suçtur. Bugün karaya döken, yarın da denize döker. Bakanlığın denetimlerin yanında balıkçılık malzemelerinin doğru kullanımı ve yenilenmesi konusunda eğitim ve teşvikler vermesi de zorunludur.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,