Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Kayseri, alabalık üretiminde ilk üç il arasında
Yeni kurulan 11 şirketin faaliyete geçmesiyle birlikte bu oran 30 bin tona çıkması bekleniyor. Kayseri, alabalık üretiminde Türkiye’nin ilk 3 kenti arasında yer aldı.
    Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, kentte faaliyet gösteren su ürünleri işletmelerini denetledi. Geçen yıl yapılan denetimlerde 55 işyerinin bakanlığın belirlediği kurallar içinde faaliyetlerine devam ettiği belirlendi. İl Müdür Yardımcısı Necmi Çelik, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Fahrettin Yalçın ve Su Ürünleri Mühendisi Ekrem Sam’ın gerçekleştirdiği denetimlerde 55 şirketin aktif olduğu görüldü.
    Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 6111 Sayılı Yasa ile Su Ürünleri İstihsal ve Üretiminde ihtiyaç duyulan su kiralamaları yetkisinin bakanlığa verildiği hatırlatıldı.
    Açıklamada, “Kanunun yürürlüğe girişinden itibaren su kiralama talebinde bulunan işletmelerin su kiralamaları Müdürlüğümüzce yapılmıştır. Böylece su ürünleri üretimi ilimizde önemli ivme kazanarak su ürünleri sektörü hızlı bir büyüme trendine girmiştir. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce kiralamaları gerçekleştirilen 66 işletmeden aktif olan 55 işletmenin ruhsatlandırılmış kurulu kapasitesi yıllık 22 bin tondur. Ülkemizin en önemli ilk 3 alabalık üretim merkezinden biri olan ilimiz, yeni kurulan 11 adet işletmenin faaliyete başlaması ile üretim kapasitesini yıllık 30 bin tona çıkartacaktır.” denildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı