Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi can erik ayçiçeği alımı lavanta lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

Kurban bayramını durgun geçiren balıkçılar hareketlilik bekliyor
Kurban bayramı dolayısıyla bir süredir durgunluk yaşayan balıkçılar, satışların artmasını bekliyor. Havaların soğumasıyla birlikte fiyatlarda az da olsa bir yükseliş olduğunu belirten balıkçılar, ürünün bolluğundan memnun. Balık pazarlarında en çok satın ürün ise hamsi ve çinekop oldu.
Kurban bayramında daha çok kırmızı et tüken İstanbullular deniz ürünlerine fazla rağbet etmedi. Bir süredir durgunluk yaşayan Kumkapı Balık Pazarı esnafı, hareketlilik bekliyor. Bayramın durgun geçtiğini belirten balıkçı Şinasi Çelebi, Bayram sonrasında fiyatlar indi ancak talep düşük. Artık bir hareketlilik bekliyoruz. Denizde ürün bol. Fiyatlarda diğer yıllara göre uygun. Bayram öncesine göre bugün itibariyle küçük fark var ancak vatandaşın alabileceği düzeyde.” dedi.
Balıkçı Eyüp Yürük’te “Çinekop ve hamsi en çok satılan ürün. Mevsimin balığı,Vatandaşın bol bol balık tüketmesini istiyoruz.Bunu doktorlar da söylüyor. Balığın fiyatı da havaya bağlı. Hava iyi olursa halk ucuz balık yer, kötü olursa pahalı balık yer.” diye konuştu.
Yenikapı Balık Pazarı’nda; Hamsinin kilosu 5 TL, Çinekop 15 TL, Çupra 25, Levrek 15, Barbun 25, Somun 25, mezgit 10 TL’den satılıyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,