Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Samsun'daki Balık Ölümleri
Samsun'da Mert Irmağı'ndaki balık ölümlerine İlkadım Belediyesinin çöp sıkıştırma bölgesinden akan çöp sularının neden olduğunun tahmin edildiği bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, İlkadım ilçesi Güzeldere Mahallesi'nden geçen Mert Irmağı'nda çok sayıda balık ölümü yaşanmasının ardından kendi müdürlükleri ile Çevre ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı Çevre Yönetimi Şube Müdürlüğü ekiplerinin bölgede su ve balık analizi yaptığını söyledi.

Analiz sonuçlarının henüz çıkmadığını ancak çevrede yapılan incelemelerde İlkadım Belediyesinin çöp sıkıştırma alanından sızan çöp sularının Mert Irmağı'na karıştığının tespit edildiğini belirten Güven, çöp kamyonlarından sızan suların doğrudan ırmağa aktığına işaret ederek, "Mert Irmağı'ndaki kirliliğe İlkadım Belediyesinin çöp sıkıştırma bölgesinden akan çöp sularının neden olduğunu tahmin ediyoruz. Suyun kirlilik oranının belirlenmesi için numune aldık, analizlerini yapıyoruz, gerekli cezai işlemlerin yapılması için Çevre ve Orman İl Müdürlüğüne müracaatta bulunduk" dedi.

Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak ise balık ölümlerinin araştırılması ve suyun kirlilik oranının tespiti için kendilerinin de Mert Irmağı'ndan numune aldıklarını belirterek, "Numunelerde balık ölümlerinin ve su kirliliğinin İlkadım Belediyesinin çöp sıkıştırmasından kaynaklandığının kesin tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulayacağız" diye konuştu.

Çevre ve Orman Müdürlüğünün balık ölümleri ve su kirliliğine neden olan kurumlara en üst limitten verdiği cezanın 37 bin lira olduğu öğrenildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,