Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur chicago borsası ayçiçeği çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Yavru carettalar mavi sularla buluştu
Caretta carettaların dünyadaki sayılı üreme alanlarından biri olan Samandağ’da yumurtalarından çıkan yavru carettalar, mavi sulara koştu. Caretta caretta yavruları, günün ilk ışıklarıyla yumurtadan çıkarak denizle buluştu.

        50’den fazla caretta caretta yavrusunun dalgalarla buluşmasını izleyen Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yavrulardan birini eline alarak sevdi. Deniz kaplumbağalarının bölge için önemli olduğunu vurgulayan Lekesiz, “Yaşam zincirinin önemli bir parçası olan deniz kaplumbağalarının hayata tutunmalarına destek olmak, toplumda onlarla ilgili var olan bilinci daha da artırmak amacıyla buradayız. Yaklaşık 20 gün önce deniz kaplumbağalarının yaşam alanlarını belirleyebilmek, bunların göç haritalarını, yolculuğunu öğrenebilmek ve konuya ilişkin sağlıklı veriler temin edebilmek amacıyla, uydu takip sistemi aracılığıyla adını da Hatay’da önemli değerlerinden olan ‘Defne’ koyduğumuz bir kaplumbağayı denizle buluşturduk ve takip ediyoruz. Bu konuda dün olduğundan daha sorumlu, daha duyarlı davranmamız gerekiyor.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı